Informačním centrem Správy železnic prošlo už 1200 návštěvníků. Nově slouží i informační linka

Správa železnic zahájila 28. dubna 2021 provoz Informačního centra v dolní části nového vestibulu na pražském hlavním nádraží. Nově spustila i informační linku pro veřejnost.

Od zahájení provozu navštívilo Informační centrum Správy železnic na pražském hlavním nádraží 1200 lidí. Infocentrum je otevřeno každý den v týdnu od 10 do 20 hodin. Slouží jako další komunikační kanál provozovatele železniční dopravní cesty s veřejností. Navíc je důležitým informačním bodem v rámci náboru nových zaměstnanců státní organizace. V budoucnu bude využíváno také pro prezentaci aktuálních staveb prostřednictvím veřejných setkání a debat nebo k pořádání tiskových konferencí.

Zároveň Správa železnic spustila informační linku pro veřejnost 800 21 00 21. Její zkušební provoz byl zahájen 1. května a už ji využily stovky cestujících.

Spuštění informační linky je dalším krokem k efektivnější komunikaci Správy železnic s veřejností včetně podávání podrobností o mimořádnostech na železnici. Kontaktní centrum poskytuje konkrétní sdělení k problematice organizování provozu na dráze, o modernizacích a opravách, zodpovídá dotazy týkající se staveb v ochranném pásmu dráhy a podává další informace. Je zde také možné nahlásit závady a poruchy nebo nepořádek na nádraží. Operátoři Kontaktního centra Správy železnic dále podávají všeobecné informace o společnosti a o výlukách, případně nabídnou pomoc s vyhledáním spojení,“ uvádí mluvčí Správy železnic Nela Friebová a dodává: „Komplikované nebo vysoce odborné dotazy zaznamenají prostřednictvím kontaktního formuláře a následnou odpověď mohou zaslat buď e-mailem, klasickou poštou, datovou schránkou, nebo ji podat formou zpětného telefonátu. Kontaktní centrum poskytuje své služby v pracovní dny od 6 do 22 hodin.“

Součástí práce zaměstnanců Informačního centra jsou i asistenční služby pro nevidomé spoluobčany. Asistenci lze objednat prostřednictvím společnosti Cendis. Zaměstnanec Informačního centra se následně telefonicky spojí s objednatelem služby a zajistí doprovod nevidomého až na jeho místo ve vlaku.

Dopraváček / Martin Dufek

Leave a Reply

%d bloggers like this: