Úsek metra D Pankrác – Olbrachtova postaví mezinárodní sdružení pěti společností, DPP podepsal smlouvu se zhotoviteli

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) na základě rozhodnutí představenstva společnosti podepsal smlouvu s vítězem veřejné zakázky na stavbu prvního úseku metra D Pankrác – Olbrachtova. Umožnilo to dřívější rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zamítl rozklad společnosti EUROVIA. První úsek metra D Pankrác – Olbrachtova postaví mezinárodní sdružení pěti společností Subterra a.s., HOCHTIEF CZ a.s., STRABAG a.s., HOCHTIEF Infrastructure GmbH a Ed. Züblin AG, které ve veřejné zakázce nabídlo nejnižší cenu 13,75 miliard Kč.

Do otevřené nadlimitní sektorové veřejné zakázky „Provozní úsek I.D pražského metra – úsek Pankrác – Olbrachtova – stavební část“ podaly nabídky tři mezinárodní sdružení čítající dohromady deset společností. Nejnižší cenu 13,749 miliard Kč podalo česko-německé sdružení společností Subterra a.s., HOCHTIEF a.s., STRABAG a.s., HOCHTIEF Infrastructure GmbH a Ed. Züblin AG. Na druhém místě skončila nabídka česko-francouzského sdružení společností SMP CZ, a.s., ze skupiny VINCI a DODIN CAMPENON BERNARD, na třetím místě nabídka sdružení společností Doprastav, a.s., TuCon, a.s, a STI, spol. s r.o.

Smlouva, která se podepisuje jednou za deset let. Máme zhotovitele stavby prvního úseku metra D. Není na co čekat. Čím dříve budou všechny administrativní náležitosti hotové, tím lépe. Zbytečnými obstrukcemi promarněný rok už nenaženeme, ale Pražané se už načekali dost. Nehledě na to, že každý ztracený den nás jen na inflaci stojí nemalé peníze,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP.

Oznámení rozhodnutí předsedu ÚOHS, a také ministerstva dopravy ČR o nepodjatosti MHMP jsou dva důležité kroky, díky kterým jsme se významně přiblížili k realizaci prvního úseku metra D Pankrác – Olbrachtova. Přidali jsme ještě třetí. Po roce a půl od vyhlášení tendru jsme mohli podepsat smlouvu s vítězným sdružením. Můžeme začít stavět, jakmile získáme pravomocné stavební povolení. To je pro nás lepší pozice, než kdybychom měli pravomocné stavební povolení, ale neměli jsme vysoutěženého zhotovitele,“ uvedl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP a dodal: „Mám z toho nesmírnou radost, a tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří k těmto úspěchům metra D přispěli.“

Zdroj: TZ DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: