České dráhy zmodernizovaly již deset motoráků pro provoz v Moravskoslezském kraji, do konce září jich bude 14

DPOV, dceřiná společnost Českých drah zaměřená na opravy a modernizace železničních vozidel, tento týden předala již desátý modernizovaný motorový vůz řady 811 pro provoz v Moravskoslezském kraji. Do konce září bude dokončena modernizace všech 14 vozů.

Motorové vozy původní řady 810 a přípojné vozy 010 zůstávají díky svému úspornému provozu důležitým vozidlem na lokálních tratích s menší frekvencí cestujících. Díky modernizaci na řadu 811, v případě přípojných vozů 012, pak zajistí vysokou kvalitu cestování na lokálkách.

Vozy řady 811 a přípojné vozy 012 prošly rozsáhlými zkouškami na speciálním železničním polygonu VUZ ve Velimi, kde byly testovány např. klimatizace, elektromagnetická kompatibilita, měřena intenzita vnitřního osvětlení, hlučnost nebo prašnost. Prototypy pak musely ve zkušebním provozu najet 80 000 kilometrů.

Vozy obslouží linky S 33 Suchdol nad Odrou – Budišov nad Budišovkou, S 8 Studénka – Veřovice a S 10 Opava východ – Valšov – Moravský Beroun.

Motorový vůz řady 811 je nově klimatizovaný, celá souprava je vybavena novými pohodlnějšími sedačkami i Wi-Fi připojením. Cyklisté ocení v přívěsných vozech i nové stojany na jízdní kola. Celkově bude modernizováno čtrnáct motorových a deset přípojných vozů.

„Při modernizaci vozů zůstává původní prakticky jen skříň, rám a podvozek vozů. Všechno ostatní je zcela nové a splňuje současné normy. Dosazen je nový silnější vznětový motor, řídicí systém, okna, kompletně vyměněný je interiér vozu a úplnou novinkou je klimatizace. Podobný rozsah modernizace, kromě klimatizace, se uskutečnil také u desítky přípojných vozů. Jejich úplnou dodávku jsme zajistili do června,“ říká Jiří Jarkovský, předseda představenstva a generální ředitel společnosti DPOV.

Zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: