Rakouský dopravce ÖBB pořídí další jednotky Desiro ML od Siemens Mobility

Společnost ÖBB rozšíří stávající flotilu příměstských a regionálních vozidel o dalších 21 moderních elektrických jednotek Desiro ML od Siemens Mobility, které budou využívány pro příměstskou dopravu.

Čtyřvozové trakční jednotky disponující více než 290 místy k sezení, jsou zhruba 100 metrů dlouhé, disponují 8 nástupními dveřmi a vyznačující se obzvláště vysokým cestovním komfortem v rámci příměstské a regionální dopravy. Jednotky budou vybaveny evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS. Nasazení vozidel se předpokládá v Rakousku v oblasti Voralberska.

V Rakousku je u ÖBB v současné době v provozu více než 180 elektrických trakčních jednotek z moderní a osvědčené platformy Desiro ML od společnosti Siemens Mobility (z postupně dodávané objednávky 200 vozidel), a to ve třívozové variantě. Čtyřvozová verze jednotky Desiro ML, tak jak bude dodávána pro Voralbersko, byla již úspěšně schválena pro provoz na železnicích v Rakousku a v Německu.

Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility, říká: “Desiro ML je mezinárodně vyzkoušená a osvědčená regionální elektrická trakční jednotka, který poskytuje cestujícím nejvyšší úroveň pohodlí a spokojenosti. Nyní vozidlo dále přizpůsobíme nejnovějším požadavkům zákazníků ÖBB a novou flotilu postavíme v naší obvyklé vynikající kvalitě a dodáme v rekordně krátkém čase.”

Cestující si budou moci užívat vysoké úrovně komfortu díky řadě technických inovací, jako je digitální informační systém pro cestující, klimatizace, služba WiFi a snadnější bezbariérový přístup díky osmi dveřím vybaveným výsuvnými nájezdovými rampami.

Do dnešního dne bylo po celém světě prodáno více než 540 jednotek Desiro ML od společnosti Siemens Mobility ve tří- nebo čtyřvozovém provedení. Na jejich technickém řešení se významně podílejí vývojová pracoviště Engineeringu společnosti Siemens Mobility v Praze, Ostravě, Plzni a Brně.

Zdroj: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: