OBRAZEM: Oprava tramvaje K2 pro Prahu je v Brně v plném proudu

Dopravní podnik města Brna opravuje pro Dopravní podnik hl. m. Prahy tramvaj Tatra K2 ev. č. 8133 z Bratislavy. Vůz byl začátkem měsíce října přivezen do brněnských ústředních dílen. Zde projde devítiměsíční ozdravnou kůrou.

„Během devíti měsíců strávených v brněnských ústředních dílnách místní zaměstnanci tramvaj rozeberou na jednotlivé komponenty, provedou důkladnou kontrolu, vyvaření nebo výměnu zkorodovaných součástí. Pak dojde na upevnění vlnitého oplechování, které je pro tramvaje K2 typické a lakování do původních barev v červeno-krémových odstínech. Na závěr se vůz dočká nové kabeláže, elektrické výzbroje, pokládky podlah nebo montáže obložení interiéru, stropu a zasklení“ uvedl k opravě brněnský DP.

Příběh tramvaje s původním výrobním číslem 166578 začíná v roce 1977 v závodě ČKD Tatra Praha, odkud úplně nová putovala do Bratislavy jako zácvikové vozidlo pro nové řidiče. Zajímavostí je, že do provozu s cestujícími nebyla nikdy zařazena. Tramvaj na výcvik řidičů sloužila až do roku 2009 a letos ji bratislavský dopravní podnik odprodal DPP za 1 000 euro. 

Vůz K2 ještě v Bratislavě

Zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: