Praha odsouhlasila směnu pozemků, která umožní výstavbu tramvajové trati i nové stanice metra D

Rada hl. m. Prahy v pondělí přijala návrh na majetkoprávní vypořádání v lokalitě Libuš a Kunratice mezi hlavním městem a celkem šesti vlastníky tamních pozemků, na kterém společně pracovalo hned několik týmů z Magistrátu hl. m. Prahy. Pozemky jsou nezbytně nutné pro výstavbu tramvajové trati Modřany – Libuš i plánovanou stanici metra na trase D. Nynější dohoda také zajistí, že by hlavní město mělo dokončit stavbu trati včas, a tudíž nepřijde o již přiznanou evropskou dotaci ve výši 305,4 milionu korun.

Praha dlouhodobě jednala se šesti vlastníky o získání důležitých pozemků v katastrálním území Libuš a Kunratice. Obě strany se nakonec dohodly. Výsledkem je nynější přijetí tzv. Iniciální rámcové dohody a s tím přímo souvisejícího návrhu směny pozemků, čímž budou zajištěny poslední pozemky potřebné pro výstavbu tramvajové trati Sídliště Modřany – Libuš a zároveň město získá i pozemky nezbytné pro vznik budoucí stanice metra D Libuš. Naopak stávající vlastníci v rámci dohodnuté směny obdrží jiné pozemky v dané lokalitě.

„Na nové stanici metra D vznikne v Libuši nové centrum. Proto jsme nedávno dokončili územní studii, která podrobně určuje, jak bude území v budoucnu vypadat. Smlouva o spolupráci mezi městem a vlastníky pozemků v lokalitě Libuš je důležitý krok. Zaručuje totiž výstavbu podle požadavků města, de facto vzniká „regulační plán“ dané lokality. Je to podrobný plán s vymahatelnými pravidly pro zástavbu tohoto území,“ říká 1. náměstek primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček.

„Díky směně pozemků budeme moci začít stavět tramvajovou trať Modřany – Libuš i budoucí stanici metra D. Zároveň díky včasně získaným pozemkům získáme i dotaci 305 milionů korun od Evropské unie z Operačního programu Doprava,“ uvádí náměstek pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Současná tramvajová smyčka v Modřanech (foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu)
Současná tramvajová smyčka v Modřanech (foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu)

Zdroj: MHMP, vizualizace: Metroprojekt Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: