Od 1. dubna dojde k integraci mezikrajských linek mezi Středočeským a Ústeckým krajem

Od pátku 1. 4. 2022 dojde ve spolupráci Středočeského a Ústeckého kraje ke společné integraci mezikrajských linek. Nově budou zapojeny linky 596, 600, 646, 650, 711 a 760, které nahradí některé dosavadní linky PID a DÚK. Na mezikrajských linkách bude souběžně platit Tarif PID a DÚK. Platnost Tarifu DÚK se rozšíří i na stávající linky PID 305, 369, 389, 405 a 467.

Na společných mezikrajských vlakových a autobusových linkách bude vzájemně uznáván Tarif PID I DÚK. Rozsah platnosti systémů PID a DÚK je vyznačen v jízdních řádech jednotlivých linek. Pro cesty mezi zastávkami, kde platí pouze Tarif PID nebo DÚK, budou cestující odbaveni podle tarifu příslušného systému. V případě, že pro tyto cesty bude možné využít souběžně Tarifu PID i DÚK, může si cestující zvolit odbavení podle libovolného z těchto systémů.

V systému PID i DÚK jsou k dispozici přestupní jízdenky pro jednotlivou jízdu, které je možné zakoupit přímo u řidiče včetně možnosti platby bezkontaktní kartou, anebo pomocí mobilní aplikace – pro jízdenky PID je to aplikace PID Lítačka a pro jízdenky DÚK aplikace DÚKapka. K dispozici jsou v obou systémech také časové předplatní kupony. Časové kupony PID v měsíční, čtvrtletní nebo roční verzi je možné zakoupit pomocí mobilní aplikace PID Lítačka, v elektronické podobě nahrané na kartu Lítačka například v železničních stanicích Rakovník nebo Kralupy nad Vltavou, anebo v papírové podobě ve vybraných železničních stanicích s prodejem jízdenek (například Hněvice, Jesenice, Kralupy nad Vltavou, Rakovník, Roudnice nad Labem, Slaný a Velvary.

„Tato integrace byla možná jen díky skvělé spolupráci obou krajů a jejich organizátorů. Jsem moc rád, že po úspěšné integraci mezikrajských linek s Libereckým krajem, bude nyní fungovat další rozšíření s Ústeckým krajem a jsem přesvědčen, že v blízké době navážeme obdobnou spolupráci s dalšími sousedními kraji,“ konstatoval ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

Na autobusových linkách vybavených novým odbavovacím zařízením (305, 369, 389, 405, 464, 466, 467, 468, 475, 600, 646, 650, 711, 760) bude prodáván a odbavován veškerý sortiment elektronických jízdenek PID i DÚK.

Na linkách PID 592, 595, 596, 619 budou jako doposud uznávány v úsecích vyznačených v jízdních řádech kromě jízdenek PID pouze papírové jízdní doklady DÚK a jízdenky zakoupené v mobilní aplikaci DÚKapka.

Naopak na linkách DÚK 633, 635, 639, 680, 682, 683, 685, 687 budou kromě jízdenek DÚK uznávány v úsecích vyznačených v jízdních řádech pouze papírové jízdní doklady PID a jízdenky zakoupené v mobilní aplikaci PID Lítačka.

Bezplatná přeprava cestujících starších 70 let v autobusových linkách bude uznávána pouze na území Prahy a Středočeského kraje. Oproti stávajícímu stavu tedy již nebude tato bezplatná přeprava uznávána v úsecích s platností Tarifu PID mimo území Středočeského kraje.

Tarif DÚK bude nově platit i v těchto železničních stanicích a zastávkách:

Horní Počaply, Dolní Beřkovice, Cítov, Vraňany, Mlčechvosty, Nové Ouholice, Nelahozeves, Nelahozeves zámek, Kralupy nad Vltavou.

Zdroj: IDSK, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: