V Praze se otevírá nová tramvajová trať z Barrandova do Holyně, stavba trvala necelých 10 měsíců

Dopravní podnik hl. m. Prahy dnes slavnostně otevřel novou tramvajovou trať z Barrandova do Holyně. Stavba trvala 298 dnů a jejím zhotovitelem je společnost STRABAG Rail.

Dnes odpoledne od 12:00 do 18:00 se po nové trati mohli zdarma svézt všichni zájemci. V tomto čase mezi smyčkou Sídliště Barrandov a Holyně pendlovala historická tramvaj ev. č. 349. Od zítřka soboty 9. dubna 2022 od ranního výjezdu DPP na nové trati zahájí pravidelný provoz. Do Holyně prodlouží linku č. 5, nicméně do pondělí 11. dubna 2022 je kvůli opravě tramvajové křižovatky Anděl do Holyně dočasně vedena linka č. 4. Linka č. 5 začne do Holyně jezdit od úterý 12. dubna 2022.

Tramvajová trať Barrandov – Holyně má délku jeden kilometr, jsou na ní dva páry zastávek:

  • Náměstí Olgy Scheinpflugové na stejnojmenném náměstí
  • a Holyně, nedaleko křižovatky ulic U Náhonu a Pod Vysokou mezí.

Trasa tratě začíná napojením na stávající obratiště Sídliště Barrandov, pokračuje západním směrem v boční poloze podél Werichovy ulice ke křižovatce ulic Miloše Havla a Baarové. Zde se trať stáčí jihozápadně, pokračuje středem Náměstí Olgy Scheinpflugové a dále budoucí ulicí Nataši Gollové k Holyni, k ulici U Náhonu, kde je ukončena dočasnou úvratí.

V souvislosti se zahájením tramvajového provozu do Holyně dochází od soboty 9. dubna 2022 k přejmenování autobusových zastávek:

  • Holyně – nový název Stará Holyně
  • Filmové ateliéry – nový název Filmové ateliéry Barrandov.

Většina tratě ve Werichově ulici má zatravněný svršek až po Náměstí Olgy Scheinpflugové, kromě přechodů a přejezdů, které jsou buď vydlážděny nebo vyasfaltovány. V oblasti zastávek Olgy Scheipflugové je trať vydlážděna, dále pak pokračuje v podobě otevřeného svršku až do zastávek Holyně. Na obou párech zastávek jsou osazeny nové přístřešky, které se začínají objevovat v Praze i na jiných místech, a které dodala městská společnost Technologie hl. m. Prahy. Na zastávkách budou cestujícím sloužit také nové informační displeje, které budou zobrazovat aktuální údaje o odjezdu nejbližších spojů.

„Loni 11. června jsme slavnostně zahájili stavbu tramvajové tratě do Holyně a slíbili jsme, že první cestující se na ní budou moct svézt letos nejpozději na konci dubna. Slib jsme dodrželi a přesně po deseti měsících výstavby můžeme od zítřka prodloužit do Holyně pravidelný provoz tramvají. V současné složité politicko-ekonomické době je to skvělý výkon. Děkuji všem, kdo se na tomto projektu podílel a přispěl k jeho zdárnému konci,“ řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP a dodal: „Úvrať v Holyni bude pouze dočasná, chceme co nejrychleji zrealizovat 2. etapu tratě do Slivence. Na tento úsek máme pravomocné stavební povolení, do konce letošního roku plánujeme vysoutěžit zhotovitele a na jaře příštího roku začít stavět. V Holyni plynule navážeme, v rámci 1. etapy jsme se na to připravili. S 2. etapou se budeme ucházet o možnost spolufinancování výstavby z prostředků Evropské unie z Operačního programu Doprava. Pevně věříme, že podobně jako u předchozích projektů budeme úspěšní.“

„Rád bych poděkoval celému týmu z oblasti kolejových staveb a kolegům ze sesterské společnosti STRABAG a. s., že zvládli realizovat celý projekt s minimálním využitím subdodávek. Naším cílem je, nabízet zadavatelům komplexní dodávky liniových staveb s vysokým podílem vlastních výkonů. A těší mne, že se nám společně podařilo realizovat celou stavbu ve vysoké kvalitě při dodržení smluvního termínu, a to i přes komplikace, které přineslo provádění prací v klimaticky nepříznivém období,“ řekl Jakub Svoboda, předseda představenstva a generální ředitel STRABAG Rail.

Zajímavosti ze stavby úseku Barrandov – Holyně

Na stavbu jeden kilometr dlouhé tramvajové tratě Barrandov – Holyně bylo potřebné kromě jiného čtyři kilometry nových kolejnic, 48 stožárů trakčního vedení, 2 892 m trolejového vedení, 2 561 betonových pražců, 1 192 metrů kamenných obrubníků, 1 525 m2 různých typů dlažby, 4 440 m3 různých typů štěrků a štěrkodrtě a 2 451 m2 travních koberců na zatravnění tramvajového svršku.

Zdroj: DPP, foto: Martin Dufek a Pavel Šejna / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: