Ve středu vyjíždí speciální autobusy na Praděd, vypravovány budou do konce září

Ve středu 13.7. poprvé letos vyjede speciální autobusová linka, která vyveze seniory a osoby se sníženou mobilitou až k vysílači na Pradědu. Letos pojede celkem jedenáctkrát. Díky ní se mohou méně pohybliví a starší občané dostat do podmanivých míst nejvyššího vrcholu Jeseníků. Linku provozuje dopravce Z-Group bus.

Speciálně vypravovaná linka pojede vždy jednou týdně každou středu až do 21. 9. 2022. Přeprava bude umožněna pouze cestujícím starším 65 let a majitelům průkazů ZTP (bez omezení věku). Kapacita autobusu je 38 cestujících. V autobuse jsou vyhrazena 3 místa pro cestující na invalidním vozíku.

Vyjíždět bude v 15:10 z Karlovy Studánky, k vysílači na Pradědu dorazí v 15:45. Na cestu zpět z Pradědu vyrazí v 17:15 a do Karlovy Studánky se vrátí v 17:50. Cena jízdenky je 190 Kč. Jízdenky je možné rezervovat a koupit on-line prostřednictvím e-shopu.

Výjezd na Praděd navazuje na linku 910110 Opava – Krnov – Karlova Studánka, která pojede každou středu přes Krnov. Jízdenky na linku 910110 lze koupit přes IDOS.cz. Na lince platí státní slevy. Rezervace cestujícího na invalidním vozíku z Výjezdu na Praděd bude platná i jako místenka na linku 910110 v obou směrech. Pokud cestující na invalidním vozíku chce využít i linku 910110, uvede svou nástupní zastávku do rezervačního formuláře Výjezdu na Praděd. Na lince 910110 pak zaplatí jízdné u řidiče.

Foto: Z-Group bus

Pro letošní rok se nám podařilo zajistit povolení k 11 výjezdům autobusem k vysílači na Pradědu. První výjezd bude již 13.7.2022 a další budou následovat každou středu. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak mohou hendikepovaní občané a občané starší 65 let navštívit nejvyšší horu Jeseníků. Na linku nasazujeme nízkopodlažní autobus umožňující přepravu až 3 vozíčkářů,“ sdělil oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava Jan Širc.

Foto: Z-Group bus

Zdroj a foto: Z-Group bus

Leave a Reply

%d bloggers like this: