Čedok navyšuje kapacitu na Madagaskar a Zanzibar, z Prahy bude část sezóny létat Dreamlinerem společnosti Neos

Zájem o přímé lety do exotiky během nadcházejících měsíců, pohodlné spojení z Prahy bez přestupů, ale také rozšíření nabídky hotelů a poznávacích zájezdů, to jsou hlavní důvody zahájení nové spolupráce Čedoku s leteckou společností Neos. Na africké ostrovy Madagaskar a Zanzibar tak od října do prosince letošního roku Češi poletí z pražského letiště moderním Boeingem 787-9 Dreamliner, v modrých barvách Neosu nově s kapacitou pro 359 cestujících. Do Dominikánské republiky pokračuje v rámci zimního letového řádu spojení s LOT Polish Airlines se stejným typem dálkového letadla. Polský národní dopravce bude pro Čedok také létat na Zanzibar celé září a poté po zbytek zimní sezóny. Na palubě LOTu zamíří přímo z Prahy cestovatelé na dovolenou také do Thajska, kam nově odstartují zájezdy od 7. ledna 2023.

Na Madagaskar mohou klienti zamířit exkluzivně s Čedokem každou sobotu od října až do konce roku. Přímé lety z Prahy budou přistávat v letovisku na ostrůvku Nosy Be v severní části. Zájezdy na populární Zanzibar, kam cestovní kancelář létá od loňského prosince, zajistí italský dopravce od úterý 4. října 2022.

Letecká společnost Neos bude na charterové lety do obou destinací nasazovat Boeing 787-9 Dreamliner v konfiguraci celkem pro 359 cestujících ve dvou třídách. Kabina letadla je upravena pro 331 osob v ekonomické třídě a pro 28 cestujících v businessu.

„Poptávka po našich zájezdech do exotiky roste, je vidět, že se nám vyplatila sázka na přímé lety dálkovými letadly, proto nyní přidáváme hotelové pokoje v jednotlivých destinacích a navazujeme kromě LOT Polish Airlines také novou spolupráci s dalším dopravcem. Díky konfiguraci Neosu pro více cestujících, tak navíc navyšujeme kapacitu sedadel na Zanzibar, ale také na Madagaskar, kam se již za měsíc začne létat poprvé v historii České republiky,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Zdroj: Čedok, úvodní foto: Shutterstock

Leave a Reply

%d bloggers like this: