Dopravní podnik města Ústí nad Labem vzdělává své řidiče na Autodromu v Mostě

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. v rámci projektu, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu, vzdělává řidiče MHD na Autodromu v Mostě.

Polygon se rozkládá na ploše 13 hektarů a jízdy řidičů zde budou pokračovat do konce září tohoto roku. Díky svému vybavení a metodice výcviku se mostecký Autodrom řadí mezi nejmodernější areály ve střední Evropě.

,,Rozvoj a další vzdělávání zaměstnanců je pro DP velice důležitá součást rozvoje zaměstnanců. Konkrétně tento projekt je zaměřen na řidiče autobusů a trolejbusů, kteří si vyzkoušeli techniku bezpečné jízdy. Konkrétně se jedná o vyhýbací manévr bez použití brzd, správnou techniku brždění na mokrém a simulovaném zmrzlém povrchu, krizové brždění, různé manévry při jízdě z kopců, techniku nájezdu a průjezdu v kluzké zatáčce a další. V rámci celého kurzu je i školení základů první pomoci,“ více přiblížila výkonná ředitelka Dopravního podniku města Ústí nad Labem Simona Mohacsi.

Akce se pořádá v rámci projektu z fondů EU POVEZ II (Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II). Je spolufinancována z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR a realizována Úřadem práce České republiky.

Zdroj: DPmÚL, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: