Poprvé v historii startují přímé lety z České republiky na Madagaskar

V sobotu 1. října 2022 večer vyrazil historicky první přímý spoj z Prahy na Madagaskar.

Cestovní kancelář Čedok přidala do svého portfolia další exotickou destinaci, úplně poprvé tak mohou Češi vyrazit od 1. října 2022 prozkoumat africký Madagaskar. Na prvním charterovém letu, který z Letiště Václava Havla Praha zamířil v sobotu večer na Madagaskar, letěl klienti Čedoku na palubě moderního Boeingu 787-9 Dreamliner s registrací EI-NEW v barvách letecké společnosti Neos.

Neos bude exkluzivně pro Čedok využívat dálkové letadlo celkem pro 359 cestujících ve dvou třídách. Kabina letadla je upravena pro 331 osob v ekonomické třídě a pro 28 cestujících v prémiové business třídě. Business Light nabízí pohodlnější a částečně polohovatelná sedadla, welcome drink při nástupu do letadla, jedno teplé a jedno studené jídlo během letu, pivo a výběrová italská vína během servisu občerstvení i nealkoholické nápoje. Klienti Čedoku, kteří poletí v této vyšší třídě, mohou také na Letišti Václava Havla Praha využít zdarma salonek MasterCard Lounge na Terminálu 1 a cestovat s odbaveným zavazadlem do 30 kilogramů. Cestující v ekonomické třídě si potom mohou odbavit kufr s hmotností do 20 kilogramů a k občerstvení v rámci bezplatného servisu mají kromě nápojů jeden teplý pokrm a snack.

Foto: Čedok

„Slavnostně zahajujeme přímé charterové lety z Prahy na africký ostrov Madagaskar, kam se nikdy dříve z České republiky nelétalo. První klienti Čedoku tak mohou objevit nádherné pláže a přírodu v oblasti Nosy Be nebo míří na některý z poznávacích zájezdů, které jsme pro ně připravili. První let je téměř kompletně vyprodaný a postupně se plní i další termíny, poptávka je jak po klasické odpočinkové dovolené v exotice, tak o okruhy, během kterých navštíví cestovatelé i hlavní část ostrova,“ okomentoval zahájení provozu do další exotické destinace Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

Pohodlná cesta bez mezipřistání bude přímo z Prahy až do cílové destinace, která láká kromě pláží na koupání v Indickém oceánu i výlety za lemury nebo na okolní ostrovy, trvat pouze 10 hodin a přistávat se bude v severní části Nosy Be na mezinárodním letišti Fascene. Zájezdy cestovní kancelář nabízí s odletem každou sobotu až do konce letošního roku. Poslední odlet sezóny je naplánovaný přímo na 31. prosince, klienti tak mohou oslavit Silvestra přímo v letadle a užít si první dny roku 2023 na dovolené v exotice.

Foto: Čedok

Zdroj a foto: Čedok

Leave a Reply

%d bloggers like this: