IVECO BUS rozšiřuje nabídku o novou verzi modelu CROSSWAY LE Hybrid

Společnost IVECO BUS představuje novou hybridní technologii v modelech CROSSWAY Low Entry, které jsou k dispozici ve verzích XTL (X-To-Liquid) na obnovitelné palivo a zemní plyn.

Nový model CROSSWAY LE Hybrid, který je v současné době k dispozici ve třídě I pro městské použití a ve třídě II pro příměstské použití, přináší úsporu paliva až 15 % ve srovnání se standardní dieselovou verzí a snížení emisí CO2 až o 84 % při použití obnovitelných paliv.

Stéphane Espinasse, IVECO BUS Head of Sales and Products, řekl: „Rozšíření naší příměstské řady o nový model CROSSWAY LE Hybrid umožní provozovatelům dopravy těžit z výrazného snížení nákladů na energii a emisí CO2 ve srovnání s předchozími generacemi. Jedná se o další krok v rámci strategie, kterou IVECO BUS jako lídr v oblasti alternativních pohonů přijal s cílem podpořit energetickou transformaci prostřednictvím kombinace technologií, a to aby našim zákazníkům poskytla výběr řešení podle požadavků jejich úkolů a provozu. Zavedením této novinky dále posilujeme schopnost naší značky poskytovat nejširší udržitelnou nabídku, včetně příměstských modelů, a upevňujeme tak své vedoucí postavení jednoho z klíčových hráčů v tomto segmentu v Evropě.“

Model CROSSWAY LE Hybrid CNG získal titul „Udržitelný autobus roku 2023“ v kategorii Intercity.

Finanční a ekologická udržitelnost: úspora paliva až 15 %, až o 84 % méně emisí CO2

Elektrický pohon je vybaven hybridní technologií vyvinutou v úzké spolupráci s globální technologickou společností Voith. Je vybaven 48V akumulátorem spojeným s převodovkou Voith DIWA NXT a osvědčeným motorem Cursor 9. Převodovka DIWA NXT je kombinována s výkonným rekuperačním elektromotorem o špičkovém výkonu 35 kW, který funguje jako startér a generátor pro rekuperaci kinetické energie akumulované během zpomalovací a brzdné fáze, s vysokoenergetickým akumulátorem LTO (48 V) umístěným na střeše. Elektromotor podporuje motor Cursor 9 během fází startování.

Nové řešení je také vybaveno funkcí Stop & Start, která přináší uživatelům a provozovatelům řadu výhod: eliminuje hluk a vibrace, což vede k většímu pohodlí cestujících, obyvatel a chodců na autobusových zastávkách a dále zlepšuje úsporu paliva.

Díky těmto vlastnostem přináší nový modele CROSSWAY LE Hybrid úsporu paliva až 15 % ve srovnání s nehybridní verzí – což je důležitá výhoda v době, kdy se provozovatelé potýkají s rostoucími náklady na energii. Navíc jim toto nové hybridní řešení umožňuje při kombinaci s obnovitelnými palivy snížit emise CO2 až o 84 %.

Foto: IVECO BUS

Zdroj a foto: IVECO BUS

Leave a Reply

%d bloggers like this: