České dráhy vypraví 16. a 17. listopadu posilové vozy

V souvislosti se svátkem 17. listopadu posílí České dráhy dálkové vlaky na nejvytíženějších linkách. Dopravce tak vypraví posilové vozy už ve středu 16. listopadu a ve čtvrtek 17. listopadu.

Posilové vozy budou zařazeny na různých dálkových linkách z Prahy na Moravu, např. na Ostravanu, Valašských a Slováckých expresech, a také na dálkové linky v Čechách. Mezi posilované linky patří například Jižní nebo Západní expresy.  

„Přesto je třeba očekávat ve špičkových časech vysoké obsazení železničních spojů. České dráhy proto doporučují včasné pořízení rezervace. Cestující bez rezervace by měli zvážit využití vlaků mimo přepravní špičku, např. 17. listopadu v odpoledních hodinách nebo v neděli 20. listopadu dopoledne, “ uvádí tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Přehled obsazenosti a volných míst v jednotlivých spojích je dostupný u spojů spravovaných českým rezervačním systémem ARES a cestující si je mohou zobrazit v e-shopu nebo aplikaci Můj vlak při zadání volby rezervace místa z plánku. Pokud je většina míst u spoje už označená jako rezervovaná, je třeba počítat s velkou obsazeností spoje a dopravce doporučuje vyhledat spojení v jiném čase.  

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: