České dráhy představují novinky v online odbavení, za zpoždění vrátí automaticky

České dráhy přichází s několika novinkami, které zjednoduší a zlepší služby v oblasti online odbavení. Usnadňuje se například nákup jízdenek v e-shopu nebo automatizuje systém refundací za případné zpoždění. Zákazníci také nově budou mít možnost ohodnotit svou cestu.

Automatické vyplácení odškodnění u online vnitrostátních jízdenek ČD platí pro přímou cestu bez přestupu. Pokud bude systém u vlaku v cílové stanici jízdenky evidovat zpoždění vyšší než 60 minut a jízdenka byla ve vlaku zkontrolována průvodčím, postará se o automatické vyplacení odškodného. Tato jízdenka tak nemusí být vázána na konkrétní spoj.

„Čísla ukazují, že každý desátý Čech má v mobilu naši aplikaci Můj vlak a že podíl online odbavených cestujících stále stoupá. Aby tento trend pokračoval dál a dosáhli jsme toho, že minimálně polovinu všech jízdních dokladů prodáme online, přicházíme s novinkami, které elektronické odbavení ještě více zjednoduší a zatraktivní,“ popisuje předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec a dodává: „Od listopadu jsou cestující, kteří si zakoupí elektronickou jízdenku a jejich spoj má větší než 60minutové zpoždění, automaticky odškodněni, bez toho aby museli o vrácení peněz žádat.“

Další novinkou u vnitrostátních online jízdenek ČD bude zrušení cenového limitu pro uplatnění odškodnění. Doposud byla minimální cena jízdenky k odškodnění 360 Kč (nad 60 minut), resp. 180 Kč (nad 120 minut).

Zákazníci Českých drah, kteří využívají ke koupi jízdenek e-shop na stránkách http://www.cd.cz, se dočkají první fáze nové verze portálu. Ta bude přehlednější a ocení ji hlavně ti, kteří e-shop navštíví pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Proces nákupu jízdenek bude v mobilních zařízeních výrazně rychlejší a přiblíží se aplikaci Můj vlak. Z deseti kroků se proces nákupu zkrátí na šest. Cestující budou mít nově také možnost ohodnotit svou cestu, a to prostřednictvím stránky pro zadání hvězdiček v aplikaci Můj vlak, která se uživatelům zobrazí po notifikaci po konci cesty.

Pokud zahrneme všechny jízdenky včetně integrovaných dopravních systémů a OneTicket, bylo v říjnu tohoto roku Českými drahami prodáno 39,3 % jízdenek online. V roce 2019 se takto prodalo jen 28,2 % jízdenek. Počet cestujících, kteří si koupí svou jízdenku přes e-shop nebo v aplikaci Můj vlak tak stále stoupá. O tom svědčí i to, že aplikace Můj vlak má už více jak milion stažení.

Foto: České dráhy

Zdroj: České dráhy, úvodní foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: