Arriva Trnava pořídila jedenáct nových autobusů SOR ICN

Nové autobusy budou vozit cestující v příměstské autobusové dopravě v Trnavském kraji.

Společnost Arriva Trnava nadělila cestujícím pod stromeček jedenáct linkových autobusů od libchavského výrobce. Jedná se o vozidla typu SOR ICN 10,5 s kapacitou 38 míst k sezení a 42 míst k stání. Vozy splňují nejpřísnější emisní normu EURO 6. Jedná se o nový typ linkového autobusu, jehož sériová produkce odstartovala v tomto roce.

Všechny autobusy jsou částečně nízkopodlažní a vybaveny plošinou, která usnadňuje nastupování i pro cestující na vozíku a s kočárkem. Jejich výbava zahrnuje klimatizaci s funkcí topení, USB zástrčky pro dobíjení drobné elektroniky, bezdrátové WiFi připojení a moderní elektronické informační tabule. Všechna nová vozidla disponují také GPS zařízením a kamerovým systémem pro zvýšení bezpečnosti cestujících.

„Nová posila naší flotily příměstských autobusů přináší nejen více pohodlí při cestování, ale je zároveň dalším krokem k posílení dlouhodobé udržitelnosti veřejné dopravy v Trnavském kraji. Jsme hrdí na to, že ve spolupráci s objednatelem, kterým je Trnavský samosprávný kraj, přinášíme dopravní řešení, která jsou zároveň ekologická i ekonomická,“ řekl Peter Nemec , generální ředitel ARRIVA Trnava.

Nové autobusy byly rozděleny do provozoven v Trnavě (3 vozidla), Piešťanech (4 vozidla), Senici (3 vozidla) a Hlohovci (1 vozidlo). Nové vozy obslouží minimálně 25 linek příměstské dopravy.

Zdroj a foto: Arriva Trnava

Leave a Reply

%d bloggers like this: