FlixBus propojí od 5. března Liberec a Salzburg

FlixBus od 5. března prodlouží svoji linku Salzburg – Praha až do Liberce.

Linka z Liberce vyjíždí od 5. března 4 dny v týdnu: ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli, z autobusového nádraží Liberec (5:00), staví v Praze na Černém mostě (6:15), v Praze na Florenci (6:50), v Českých Budějovicích (9:10) a v Českém Krumlově (9:40), v Rakousku zastavuje v Linci na Industriezeile (11:05) a do Salzburu Süd přijíždí ve 13:00.

Ranní spojení tak získávají výletníci směřující do Budějovic a Krumlova, příjezd do rakouských stanic je stanovený s ohledem
na dobrý přestup na další linky například z Lince do Pasova či Vídně, nebo ze Salzburgu do Innsbrucku a Mnichova.

Opačným směrem jede autobus v tytéž dny, tedy ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli. Odjezd ze Salzburgu Süd (15:00) následuje stanice Linz Industriezeile (16:50), dále již v Českém Krumlově (18:10), Českých Budějovicích (18:40) a Praze Florenci (20:55), Praze Černém mostě (21:30) a konečně ukončí jízdu ve 22:50 na libereckém autobusovém nádraží.

Cena jízdenky z Liberce do Lince začíná na 399 Korunách, z Liberce do Salzburgu na 599 Korunách. Jízdenky z Prahy budou startovat od 349 Korun do Lince a od 499 Korun do Salzburgu.

„Jsem hrdý, že propojení Liberce s Evropou se díky Flixu dále posiluje. Jde o domovskou stanici našeho významného partnera i o turisticky zajímavé město. Věřím, že si cestu do Liberce najdou další cestovatelé. Můžeme předestřít, že od dubna bude Liberec na přímém spojení s dalším hlavním městem Evropy, Budapeští. Těšit se Liberečtí mohou i na další propojení se Saskem a Berlínem,“ uvádí ředitel FlixBusu CZ Pavel Prouza.

Zdroj: FlixBus, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: