Emirates nasadí od června na Bali svůj vlajkový letoun A380

Největší mezinárodní letecká společnost Emirates nasadí od 1. června 2023 na Bali svůj vlajkový letoun A380. Půjde tak o milník v historii indonéské letecké dopravy, jedná se totiž o první linku A380 do této země.

Nová linka Emirates A380 v konfiguraci dvou tříd nahradí jednu ze dvou denních linek na Bali, které v současnosti provozuje letoun Boeing 777-300ER rovněž ve dvou třídách. Debutový let A380 letecké společnosti EK368 bude odlétat z mezinárodního letiště v Dubaji (DXB) v 03:25 hodin a na mezinárodní letiště v Denpasaru (DPS) přiletí v 16:35 hodin místního času. Zpáteční let EK369 bude z Bali odlétat v 19:40 hodin a do Dubaje přiletí v 00:45 hodin místního času. Všechny časy jsou místní.

Společnost Emirates zahájila v roce 2015 každodenní non-stop linku z Dubaje na Bali a doplnila tak své pravidelné lety do Jakarty, které byly zahájeny v roce 1992. Letecká společnost dosud uskutečnila více než 49 000 letů a přepravila mezi Indonésií a Dubají přes 9 milionů cestujících. Emirates v současné době obsluhuje Indonésii 28 lety týdně na Bali i do Jakarty a díky partnerským smlouvám se společnostmi Garuda Indonesia a Batik Air nabízí rozšířené spojení do dalších 29 domácích měst přes tyto dvě brány.

Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates, okomentoval nasazení největšího dopravního letadla na světě na Bali následovně: „Letadlo Emirates A380 je synonymem našeho slibu létat lépe a nabízet prvotřídní produkty a služby. Jsme nadšeni, že můžeme našim cestujícím nabídnout možnost poznat jedinečnost tohoto letounu na letech na Bali a zpět. Není třeba dodávat, že jsme úzce spolupracovali s našimi partnery na mezinárodním letišti Ngurah Rai na Bali, abychom zajistili bezproblémový a hladký provoz našeho letadla. Rádi bychom tímto poděkovali úřadům a našim partnerům za veškerou podporu.“

Společnost Emirates pokračuje v rozšiřování své sítě letadel A380, aby uspokojila rostoucí poptávku po cestování po celém světě. Vlajkové letadlo letecké společnosti je v současné době nasazeno do 41 destinací včetně Dubaje a do konce léta se pravděpodobně rozšíří na téměř 50 destinací.

Tereza Procházková, foto: Emirates

Leave a Reply

%d bloggers like this: