Pražský dopravní podnik nakoupí až 140 kloubových hybridních autobusů Iveco Urbanway

Vítězem veřejné zakázky Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na nákup nových kloubových hybridních autobusů se stala společnost Iveco Czech Republic ze skupiny Iveco Group s vozidlem Iveco Urbanway Hybrid 18M.

DPP v těchto dnech s vítězem tendru uzavřel rámcovou smlouvu, která mu v následujících pěti letech umožní nakoupit až 140 vozidel tohoto typu. První autobusy Iveco Urbanway Hybrid 18M by se v Praze měly objevit v průběhu příštího roku, DPP bude jejich prvním provozovatelem v České republice.

DPP ve veřejné zakázce na nákup až 140 kloubových městských hybridních autobusů obdržel nabídky od tří firem, kromě vítězné, také od společností SOLARIS Czech a SOR Libchavy. Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky byla 2,017 miliard korun, vítězná nabídková cena činila 1,549 miliardy korun. Pokud by DPP naplno využil uzavřenou rámcovou smlouvu a odebral všech 140 vozidel, ušetřil by až 468 milionů korun oproti předpokládané ceně.

Hybridní autobusy Iveco Urbanway Hybrid 18M jsou plně nízkopodlažní, třínápravové, se čtyřmi dvoukřídlými dveřmi a maximální přepravní kapacitou 130 cestujících, z toho 35 míst pro sedící. Vysoutěžené autobusy splňují definici částečně čistého vozidla dle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/33/ES o podpoře čistých a energeticky účinných silničních vozidel (Clean Vehicle Directive) i definici nízkoemisního vozidla podle Zákona 360/2022 Sb. o podpoře nízkoemisních vozidel prostřednictvím zadávání veřejných zakázek a veřejných služeb v přepravě cestujících. Kromě spalovacího motoru jsou autobusy vybaveny automatickou převodovkou s elektromotorem, který funguje zároveň jako generátor energie, pomáhá například při rozjíždění vozidla nebo slouží pro rekuperaci energie při brzdění. Autobusy jsou vybaveny také baterií, kterou je možné dobíjet i externě ze zásuvky na principu plug-in. Autobusy se budou vyrábět v závodě Iveco Bus v Annonay ve Francii.

Všechna vysoutěžená vozidla mají celovozovou klimatizaci s topením, jsou vybavena zařízením pro automatické počítání cestujících, kamerovým systémem zahrnujícím monitorování interiéru, čelní nehodovou a couvací kamerou a bočními kamerami. Splňují veškeré Standardy kvality PID, budou samozřejmě vybavena kompletním odbavovacím a informačním systémem pro pražskou MHD a dodávána v novém jednotném designu PID. Autobusy bude výrobce dodávat s automatickou převodovkou Voith Diwa NXT a motorem Cursor 9 s technologií HI-SCR, která umožňuje vozidlům plnit emisní normy Euro 6, step E bez použití systému EGR (bez cirkulace spalin). Výrobce garantuje u vysoutěžených autobusů životnost 12 let, záruka na všechna vozidla je 5 let.

Základní technické údaje o autobusu Iveco Urbanway Hybrid 18M:

Délka: 18 003 mm

Šířka: 2 500 mm

Výška: 3 165 mm

Rozchod kol: 2 087 mm vpředu / 1 870 mm vzadu

Rozvor: 5 355 mm přední / 6 675 mm zadní

Celková maximální hmotnost: 28 000 kg

Maximální rychlost: 99 km/h

Počet dveří pro nástup a výstup: 4

Nástupní výška hrany dveří: 320/330/330/340 mm

Celkový počet sedadel: 35

Celkový počet cestujících: 130

Výkon spalovacího motoru: 265 kW / 360 hp

Nabíjecí zásuvka: CCS-2

Vizualizace autobusu Iveco Urbanway Hybrid 18M (zdroj: DPP)

Zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: