České dráhy chystají nasadit v Pražské integrované dopravě tři desítky nových jednotek

Nové jednotky budou nasazeny na linky S a spěšné vlaky v rámci Prahy a Středočeského kraje.

České dráhy připravují nasazení až 22 třívozových elektrických jednotek RegioPanter od skupiny Škoda Group a deset motorových jednotek RegioFox od společnosti PESA.

První nové RegioPantery do Prahy a Středočeského kraje dorazí v příštím roce. Vyjedou na linku S4/U4 Praha – Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem a na spěšné vlaky Praha – Čáslav. Mezi Prahou a Kralupy se navýší kapacita spojů ve špičce téměř o 50 %. Podle Jakuba Goliáše, ředitele Oblastního centra obchodu Střed Českých drah, uvolní nové jednotky RegioPanter část souprav CityElefant pro posílení ostatních linek Pražské integrované dopravy.

Třívozová elektrická jednotka RegioPanter od skupiny Škoda Group (zdroj: České dráhy)

První motorové jednotky RegioFox již v tomto roce

„Nové motoráky nasadíme na linku S6 z Berouna a Nučic do Prahy-Smíchova. Význam a obliba vlaků na této lince v posledních letech podstatně vzrostla. Jezdí zde skoro třikrát více cestujících než před přibližně deseti lety. Postupně jsme tam museli navyšovat počet spojů a jejich kapacitu. Původně stačily sólo motoráčky řady 810, které jsme pak nahradili Regionovami a nyní zde nasadíme úplně nové vlaky RegioFox s veškerým komfortem. Nabídnou nízkopodlažnost, klimatizaci, zásuvky a USB porty pro dobíjení cestovní elekroniky nebo palubní Wi-Fi. To umožní proměnit vlak na této lince ve skutečný ‚trainoffice‘ a určitě podpoří další zájem o spoje linky S6 při dojíždění do Prahy i mezi obcemi ve Středočeském kraji,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu.

Samozřejmostí bude vybavení nových jednotek palubní sítí Wi-Fi a elektrickými zásuvkami 230 V, případně také USB porty pro napájení notebooků, tabletů a mobilních telefonů.

Výroba nových motorových jednotek RegioFox (foto: PESA)
Nové jednotky RegioPanter část souprav CityElefant pro posílení ostatních linek PID

Martin Dufek / Dopraváček.eu, úvodní a označené foto: PESA

Leave a Reply

%d bloggers like this: