Zprovoznění nové tramvajové tratě do Libuše přinese od soboty změny provozu linek PID

V souvislosti s otevřením nové tramvajové tratě z Modřan do Libuše dojde od soboty 27.5.2023 k trvalým změnám některých linek PID.

Asi nejvýznamnější změnou je prodloužení tramvajové linky číslo 17 a zrušení autobusové linky číslo 165.

Na novém úseku bude k dispozici čtveřice zastávek Hasičská stanice Modřany, Observatoř Libuš, Sídliště Libuš a Libuš (dosavadní zastávka Pavlíkova, která se nachází v prostoru budoucí stanice metra linky D Libuš).

Na nové trati bude tramvajový provoz zajišťován polovinou spojů stávající linky 17, na kterou budou s ohledem na úvraťové ukončení nasazovány obousměrné tramvaje typu KT8D5.RN2P. Ve špičkách pracovních dnů zde pojedou tramvaje v intervalu 8 minut, kolem poledne po 10 minutách, většinu víkendových dní po 15 minutách a pozdě večer zde bude interval dvacetiminutový.

Měřící vůz na nové tramvajové trati (foto: Petr Antony)

Organizátor PID zveřejnil odůvodnění změn provozu linek PID po otevření nové tramvajové tratě z Modřan do Libuše:

S ohledem na to, že cca 60 % nákladů stavby (celkově jde o 497 mil. Kč) pokryje příspěvek z fondů EU (OPD2), není možné nadále v úseku mezi Nádražím Modřany a Sídlištěm Libuš provozovat spolu se spoji tramvajové linky 17 i dosavadní spoje autobusové linky 165. Linka 165 proto bude zrušena a její provoz ve zbylých úsecích nahradí linky 139, 154 a 246.

Aby bylo ve směru od Zbraslavi na základě žádosti městské části zachováno přímé spojení k lince metra C, nahradí provoz linky 165 v úseku Sídliště Zbraslav – Komořany – Nádraží Modřany prodloužené spoje linky 139. Mezi zastávkami Komořany a Sídliště Zbraslav bude celotýdenně jezdit každý druhý spoj linky 139. Propojení Zbraslavi a Modřan bude dále posíleno prodloužením stávající linky 246, která na Zbraslavské náměstí nyní přijíždí z oblasti Zličína, Zadní Kopaniny a Radotína. Ve zkráceném špičkovém intervalu 30 minut budou autobusy linky 246 prodlouženy přes Nádraží Zbraslav, Komořany, Nádraží Modřany, Obchodní náměstí a zastávku Na Havránce k Poliklinice Modřany. Tím dojde mimo jiné k obnovení přímého autobusového spojení Modřan s nádražím či cementárnou v Radotíně.

Otevření nové tramvajové tratě do Libuše přinese i zrušení autobusové linky č. 165

Na východní straně nově zprovozněné tramvajové trati, v úseku Háje – Mikulova – Opatov – Šeberov – Kunratice – Sídliště Libuš, nahradí provoz linky 165 spoje linky 154, která na Háje přijíždí z oblasti Strašnické, Nádraží Hostivař, Nádraží Horní Měcholupy a Petrovic. Ke změně trasy linky 154 z Hájů na Sídliště Libuš dochází kvůli výhledové možnosti nabíjet její elektrobusy na obou konečných zastávkách (nyní je to možné pouze na Strašnické) a tím zefektivnit oběhy vozidel i pravidelnost provozu (nabíjení na obou stranách linky mohou být kratší). Možnost realizovat dvoupólové nabíjení elektrobusů v obratišti Sídliště Libuš vznikla díky výstavbě nové tramvajové měnírny ve stejně lokalitě.

Zrušení průjezdu linek 154 a 197 v úseku Háje – Brechtova – Donovalská – Benkova – Chodov bylo na základě žádosti MČ Praha 11 připravováno v delším výhledu, nicméně aktuální možnost vést linku 154 na Sídliště Libuš realizaci souvisejících dopravních opatření urychlila. Koordinace provozu linek z oblasti Strašnické (154) či Smíchova (197) v ulicích Květnového vítězství a Mírového hnutí byla nesmírně složitá a intervaly spojů pro dominantní cesty většiny lidí z Hájů na Brechtovu a z okolí Benkovy a Brodského na Chodov často velmi nepravidelné. I proto uvedený úsek od 27. 5. 2023 opustí i linka 197, která ve směru od Smíchova, Sídliště Písnice a Kunratické spojky pojede ze zastávky Chodov ulicí Ryšavého na Roztyly. Kromě zvýšení počtu autobusových spojů z Roztyl na Dědinovu a z Chodova na Jarníkovu dojde touto úpravou i ke zřízení přímého propojení po Jižním Městě II právě mezi Dědinovou a zastávkou Na Jelenách, o něž Praha 11 v minulosti žádala.

Pravidelnější dopravu (neovlivňovanou zdrženími linek 154 a 197 v jiných částech města) mezi ulicí Mírového hnutí a metrem Chodov, stejně jako mezi metrem Háje a zastávkou Brechtova zajistí nová páteřní autobusová linka 126, která pojede po trase Koleje Jižní Město – Chodov – Benkova – Brodského – Donovalská – Brechtova – Háje – Křeslice – Nové Pitkovice – Nové náměstí – Nádraží Uhříněves. Linka s ranním nejkratším intervalem 6 minut, odpoledním 7-8 minut a poledním a víkendovým 15 minut navýší denní počet spojů nejen mezi metrem Chodov a zastávkami Jarníkova a Na Jelenách, ale také ve směru do Uhříněvsi. Od metra Háje do Křeslic, Pitkovic a na Nové náměstí zamíří v pracovní dny až o třetinu více spojů než dnes, o víkendu pak přibude spojů o 50 % více. Navýšení počtu autobusů směrem na Prahu 22 je umožněno úsporou počtu autobusů a řidičů v okolí nové tramvajové trati v Modřanech a Libuši.

Do původní trasy Jižní Město – Háje – Metodějova – Opatov – Spořilov – Slavia-Nádraží Eden – Želivského bude po vzniku nové linky 126 zkrácena linka 213. Všechny spoje „dvěstětřináctky“ nemohly být do Uhříněvsi zavedeny s ohledem na příliš krátké intervaly (5 minut ráno, 10 minut v poledne a 6 minut odpoledne) koordinované ve směru k Edenu s linkou 136, pro něž by v Libuši ušetřené autobusy a řidiči nestačily. Proto mezi Háji a Uhříněvsí nahradí linku 213 nové spoje linky 126. K přerušení spojení mezi Želivského a Uhříněvsí v podobě linky 213 vedla i skutečnost, že růst poptávky mezi Opatovem, Spořilovem a Edenem výhledově povede k nutnosti na linku 213 nasazovat kloubové autobusy, které ale bohužel okolím Křeslic a Pitkovic (zejména Žampiónovou ulicí) neprojedou.

TRVALÉ ZMĚNY:

17 (27.5.2023)
prodloužení trasy pro polovinu spojů
VOZOVNA KOBYLISY – … – SÍDLIŠTĚ MODŘANY – Levského (Z) – Hasičská stanice Modřany – Observatoř Libuš – Sídliště Libuš – LIBUŠ (= ex Pavlíkova)

122 (27.5.2023)
prodloužení trasy pro 2 ranní spoje ve směru do centra
OPATOV přestup na metro C – … – ÚJEZD U PRŮHONIC – Dolnokřeslická – KŘESLICE

126 (27.5.2023)
nová linka
KOLEJE JIŽNÍ MĚSTO – Na Jelenách – Jarníkova – Chodov přestup na metro C – Pod Chodovem – Benkova – Brodského – Donovalská – Šperlova – Brechtova – Prašná (T) – Modrá škola – Háje přestup na metro C – Horčičkova – Dolnokřeslická – Křeslice – Hříbková – Nové Pitkovice – K Pitkovičkám – Ke Kříži – Nové náměstí – Picassova (T) – NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES přestup na vlak

139 (27.5.2023)
prodloužená trasa pro část spojů
ŽELIVSKÉHO přestup na metro A – … – KOMOŘANY – Na Šabatce – Závist – Nádraží Zbraslav přestup na vlak – Most Závodu míru – Zbraslavské náměstí – Elišky Přemyslovny (Z) – U Včely (Z) – Žabovřeská (T) – SÍDLIŠTĚ ZBRASLAV

154 (27.5.2023)
změna a prodloužení trasy
STRAŠNICKÁ přestup na metro A – … – Háje přestup na metro C – Modrá škola – Hněvkovského – Mikulova – Bachova – Opatov přestup na metro C – Šeberov – V Ladech – Pod Vsí – Hrnčířský hřbitov – Vožická – Šeberák – Kunratice – Kunratická škola – U Tří svatých – Dobronická – Mílová – Stará Libuš – Jirčanská – SÍDLIŠTĚ LIBUŠ

165 (27.5.2023)
linka je zrušena a nahrazena linkami 17, 139, 154 a 246

197 (27.5.2023)
změna trasy pro část spojů
SMÍCHOVSKÉ NÁDRAŽÍ přestup na metro B přestup na vlak – … – Chodov přestup na metro C – Dědinova – ROZTYLY přestup na metro C

213 (27.5.2023)
zkrácení trasy
ŽELIVSKÉHO přestup na metro A – JIŽNÍ MĚSTO – Křeslice – NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES přestup na vlak

246 (27.5.2023)
změna a prodloužení trasy
ZLIČÍN přestup na metro B – … – Zbraslavské náměstí – Most Závodu míru – Nádraží Zbraslav přestup na vlak – Závist – Nad Závistí (Z) – Na Šabatce – Komořany – Cukrovar Modřany – Nádraží Modřany přestup na vlak – Obchodní náměstí – Na Havránce – POLIKLINIKA MODŘANY

247 (27.5.2023)
změna a prodloužení trasy
NÁDRAŽÍ RADOTÍN přestup na vlak – … – Zbraslavské náměstí – Elišky Přemyslovny (Z) – U Včely – Žabovřesky – ZBRASLAV (= ex Na Drahách)

Zdroj: PID

Zdroj: PID, foto: Martin Dufek a Petr Antony / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: