Až do konce června si mohou senioři a osoby se sníženou mobilitou rezervovat svůj výlet na Šumavu

Sérii celodenních autobusových výletů s průvodcem pro seniory a osoby se sníženou mobilitou pořádá Národní park Šumava společně s ČSAD autobusy Plzeň již 25 let

Autobusové zájezdy do Národního parku Šumava probíhají mimo hlavní turistickou sezónu. Jarní část potrvá do 29. června, podzimní část pak znovu od 5. září do 31. října. Díky nim se mohou méně pohybliví občané dostat do podmanivých míst jedinečné krajiny a divoké přírody Šumavy, kam se nedá, a v některých případech ani nesmí zajet autem.

Jezdit se bude třikrát do týdne, letos se odjede celkem 46 termínů, tedy o 10 více než loni. 21 termínů během jarní části, dalších 25 termínů pak na podzim. Lidé se na oblíbené zájezdy ale musí registrovat předem u ČSAD Plzeň.

„O Dostupnou Šumavu je každý rok obrovský zájem. Pro letošní ročník jsme přichystali několik novinek, jednou z nich je opět rozšířený počet nástupních míst v Plzeňském i Jihočeském kraji. Jízdenky je nově možné koupit v předprodeji prostřednictvím kamenných kanceláří AMSBus nebo na e-shopu,“ sdělil ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň autobusového dopravce Z-Group bus Václav Königsmark.

Speciálně vypravované autobusy jedou vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek. Účastníci celodenních výletů navštíví například informační středisko Rokyta, geologickou expozici a geobod, vrchovištní rašeliniště Tříjezerní slať, rozhlednu na Poledníku, Luzenské údolí a hájenku v Březníku, Kvildu, Bučinu, Národní park Bavorský les, zaniklou vesnici Knížecí pláně, největší rašelinové jezírko Chalupskou slať nebo Jezerní slať.

Předprodej jízdenek nově probíhá prostřednictvím kamenných kanceláří AMSBus (například na pokladnách Centrálního autobusového nádraží v Plzni, v turistickém centru v Sušici nebo třeba na autobusovém nádraží ve Vimperku) nebo přes internet v e-shopu AMSbusu (www.amsbus.cz/csadplzen).

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Z-Group bus

Leave a Reply

%d bloggers like this: