Emirates ruší papírové palubní vstupenky pro lety z Dubaje

Letecká společnost Emirates učinila další krok v oblasti digitálních technologií a u cestujících odlétajících z Dubaje vyžaduje místo tištěných palubních lístků jejich on-line podobu.

Cestující, kteří se odbaví na Terminálu 3, obdrží mobilní palubní vstupenku prostřednictvím e-mailu nebo SMS. Cestující s on-line odbavením si mohou palubní vstupenku nahrát do své peněženky Apple Wallet nebo Google Wallet či si ji vyzvednout v aplikaci Emirates App. Potvrzení o odbaveném zavazadle je rovněž zasláno e-mailem přímo cestujícím nebo je k dispozici v aplikaci Emirates.

Tato iniciativa výrazně sníží množství papírového odpadu a zároveň nabídne cestujícím odlétajícím z Dubaje pohodlné a rychlé digitalizované odbavení. Snižuje také riziko ztráty palubních vstupenek, což cestujícím přinese větší klid na cestách.

Mobilní palubní vstupenku lze používat po celou dobu cesty, tj. v dubajském Duty Free, při bezpečnostní kontrole i při nástupu do letadla, a to pouhým předložením palubní vstupenky v telefonu. Pracovníci společnosti Emirates a letištní personál jednoduše naskenují QR kód na mobilní palubní vstupence během průchodu cestujících letištěm a jejich nástupu do letadla.

Někteří cestující však mohou i nadále vyžadovat vytištění fyzické palubní vstupenky, například cestující s kojenci, nezletilé osoby bez doprovodu, cestující vyžadující zvláštní pomoc či pasažéři s navazujícími lety jiných leteckých společností, ale také lidé cestující do USA.

Možnost vytisknout palubní vstupenku je k dispozici na vyžádání u odbavovacích přepážek Emirates, a to v případech, že cestující nemají mobilní zařízení nebo pokud nemají přístup k informacím na svých zařízeních z následujících důvodů: vybití baterie, porucha nebo závada systému, zpoždění doručení zprávy, nemožnost přístupu k WIFI síti nebo datovému balíčku.

Foto: Emirates

Tereza Procházková, úvodní foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: