Do Brna dorazil první z deseti nových trolejbusů Škoda 32Tr

Brněnský dopravní podnik pořizuje celkem 10 nových parciálních trolejbusů Škoda 32Tr od skupiny Škoda Group.

První nový parciální trolejbus Škoda 32Tr s karoserií od libchavského výrobce byl již složen ve vozovně v Komíně. Za jeden trolejbus zaplatí DPMB 11,5 milionů korun.

Trolejbusy Škoda 32Tr jsou moderní nízkopodlažní a klimatizované vozy s přídavným bateriovým pohonem, který umožní dojezd minimálně 10 kilometrů bez trolejového vedení. Vozy nabízí prostorný interiér, moderní informační systém s LED obrazovkami.

Nabíjení baterií probíhá za jízdy přímo z trolejového vedení a využívá se při něm i rekuperace při elektrodynamickém brzdění vozidla. Dodávka nových vozů umožnila vyřazení těch nejstarších – vysokopodlažních.

„V první fázi pořizujeme 10 trolejbusů. Aktuálně je v Brně jeden, druhý dorazí do konce týdne. S dodávkou posledního počítáme v první polovině srpna. Do konce roku pak máme v plánu pořídit dalších 10 těchto vozů, a to za cenu 11,5 miliónu korun za kus,“ sdělil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Brněnská trolejbusová síť, jejíž délka přesahuje 54 kilometrů, patří k nejrozsáhlejším v České republice. Prvních deset parciálních trolejbusů, konkrétně vozy 26Tr, pořídil DPMB v roce 2018. Dohromady vozový park dopravce čítá přes 130 trolejbusů.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: