V severozápadních Čechách vyjede dvoupodlažní autobus na Olympijský festival k jezeru Most

Dva dvoupodlažní autobusy MAN odkoupil v červnu Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova od dopravce BVG Berlin.

Autobusy typu MAN ND 313 Lion´s City DD sloužily v Berlíně od října roku 2007 do prosince loňského roku. Dvoupodlažní autobus má během olympijských her v Paříži dopravovat nejen milovníky sportu na Olympijský festival k jezeru Most. Nově polepený autobus si tak již vyzkoušeli olympionici Kristiina Mäki, Jiří Prskavec a Ondřej Synek.

Dne 25. července 2024 otevře své brány Olympijský festival u jezera Most a právě zde vyroste největší místo pro sledování olympiády v Paříži. Sem pak zamíří i olympionici po svém návratu z Paříže.

Tváří patrového autobusu je i Ondřej Synek: „Po návratu z her v Riu jsme měli velkolepé přivítání na festivalu v Lipně a byl to pro mě jeden z největších životních zážitků, za což bych chtěl zpětně všem fanouškům poděkovat a věřím, že se nám podaří stejnou atmosféru připravit i u jezera Most,” popisuje své zkušenosti trojnásobný olympijský medailista ve veslování.

Podle primátora města Marka Hrvola měli ke koupi vozidla hned několik důvodů: „Autobus jsme pořídili kvůli posílení dopravy města Most i pro zatraktivnění Olympijského festivalu u nás. Věříme, že jezero Most objeví i díky této akci řada lidí z České republiky.”

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Město Most

Leave a Reply

%d bloggers like this: