V Praze opět vyplul přívoz P4, zkracuje cestu mezi Hodkovičkami a Velkou Chuchlí

Od soboty 19. srpna 2023 je opět v provozu přívoz P4 mezi zastávkami Dostihová a Belárie.

Tento přívoz výrazně zkracuje cestu přes Vltavu mezi Velkou Chuchlí a Hodkovičkami i Modřany. Přívoz fungoval už v loňském roce a nyní se vrací v trvalé sezonní podobě s využitím plavidla, které zajišťovalo přívoz P7 mezi Holešovicemi a Karlínem do doby otevření nové Štvanické lávky. Během loňského provozu od poloviny května do začátku října přepravil přívoz P4 téměř 17,5 tisíce lidí a 4,5 tisíce kol. Se zprovozněním přívozu se po ukončení provozu linky P7 čekalo na získání všech potřebných povolení.

Přístaviště Dostihová se nachází nedaleko autobusových zastávek linek 129, 241 a 318, o 400 m dále jsou zastávky železniční linky S7 a autobusové linky 244. U přístaviště je rozcestí cyklotras A1 (na sever směr Lihovar, centrum / na jih směr Zbraslav, Radotín) a A112 (směr Velká Chuchle, Barrandov).

Přístaviště Belárie se nachází v dosahu zastávek tramvajových linek 3, 17 a 21 (v trvalém stavu). Přímo u přístaviště prochází cyklotrasa A2 (na sever směr Braník, centrum / na jih směr Modřany, Komořany, Zbraslav).

Provozní doba začíná v pracovních dnech od 7:00, v nepracovních dnech od 8:00. Poslední plavby jsou mezi 19:00 a 21:00 dle denního světla v jednotlivých měsících.

„Základní interval přívozu je 20 minut, ale v provozní době jsou možné i další plavby nad rámec těch uvedených v jízdním řádu, což už praktikujeme i u nejsevernějšího a nejjižnějšího pražského přívozu,“ přibližuje ředitel ROPID Petr Tomčík. Tyto plavby lze uskutečnit na základě požadavku cestujících tak, aby nebyly ovlivněny plavby či provozní přestávky dle jízdního řádu. Potřeba plavby mimo jízdní řád se signalizuje akusticky (zvonem nebo požádáním) a za takovou plavbu se neplatí žádný příplatek.

Zdroj: PID

Leave a Reply

%d bloggers like this: