Oprava železničního přejezdu uzavřela v Olomouci ulici Dolní Novosadská, práce potrvají do 20. září

Ulice Dolní Novosadská v Olomouci bude až do středy 20. září z důvodu stavebních prací uzavřena.

Omezení provozu se týká veřejné i automobilové dopravy. Objízdná trasa pro individuální automobilovou dopravu je stanovena ulicemi Střední Novosadská, Rooseveltova, Velkomoravská, Tovární, Rolsberská, Přerovská a Keplerova.

Změna tras linek MHD:

Linka č. 14 – ve směru Čistička/Ahold bude vedena mezi zastávkami Trnkova a Nové Sady po objízdné trase ulicemi Rooseveltova – Zikova – Schweitzerova – Jižní – Slavonínská – Střední Novosadská na zastávku Nové Sady směr U Rybářského stavu, kde bude ukončena.

Ze zastávky Nové Sady směr Hlavní nádraží bude linka vedena ve své trase (do 29. 8. 2023 linka č. 14 i nadále neobsluhuje zastávky Na Špici a Pasteurova). Na objízdné trase bude obsluhována zastávka Zikova. Nebudou obsluhovány zastávky U Rybářského stavu a Nové Sady směr Čistička a zastávky Andělská, Čistička a Ahold v obou směrech.

Linka č. 22 – bude vybranými spoji obsluhovat zastávku Ahold, a to z důvodu zajištění obslužnosti uzavřené oblasti Nových Sadů. Ze zastávky Šlechtitelů na Ahold a zpět bude linka vedena obousměrně ulicemi Šlechtitelů – silnice II/570 – Dolní Novosadská.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Město Olomouc, úvodní foto: Mapy.cz

Leave a Reply

%d bloggers like this: