Škoda Group získala zakázku v Teplicích, zajistí kompletní servis trolejbusů a autobusů

Městská doprava Teplice převezme od ledna 2024 od společnosti Arriva City provoz autobusů a trolejbusů v lázeňském městě. Škoda Group nyní získala prestižní zakázku na zabezpečení služeb full-service pro vozidla.

Kontrakt v hodnotě až téměř 95 milionů Kč zajistí provádění kompletního servisu pro dopravce Městská doprava Teplice v letech 2024 a 2025. Součástí místního vozového parku je celkem 41 vozidel – 34 trolejbusů a 7 autobusů. Tato zakázka představuje další krok skupiny v poskytování komplexních služeb v oblasti veřejné dopravy, což je trend, který se stává standardem v západní Evropě.

Smlouva na zabezpečení služeb full-service zahrnuje nejen preventivní údržbu a opravy, ale také pokročilou diagnostiku, která zajišťuje optimální výkon a spolehlivost celého vozového parku. Kromě těchto klíčových služeb bude Škoda Group zodpovědná i za správu kapitálových nákladů (CAPEX), pronájem areálu a zajištění jeho ostrahy. Tento komplexní balíček bude platit od 1. ledna 2024 do 31. prosince 2025.

Správa vozového parku představuje pro provozovatele řadu výzev. Bez komplexního řešení může být pro dopravce obtížné udržet vysoký standard dopravy, spolehlivost a efektivitu vozidel za současné optimalizace finančních nákladů. Tyto problémy pak mohou mít za následek zvýšené prostoje, neočekávané výdaje a snížený komfort cestujících.

„Chápeme výzvy, kterým provozovatelé denně čelí. Naše služby jsou navrženy tak, aby tyto výzvy nejen řešily, ale aby je proměnily v příležitost. Jsme nadšení, že po úspěšných spolupracích v Plzni, Římě a Bratislavě můžeme rozšířit naše full-service služby i na Městskou dopravu Teplice. Přechod na full-service řešení je důkazem rostoucího povědomí o tom, že přítomnost výrobce, který vozidla důvěrně zná, výrazně zvyšuje efektivitu a spolehlivost. Našim cílem je poskytnout provozovatelům jistotu, že jejich vozový park je v rukou odborníků, a zajistit tak bezproblémový provoz a spokojené cestující.“ říká Radek Svoboda, Managing Director Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

„Zlepšení kvality prováděné správy, údržby a oprav vozového parku MHD Teplice byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme se při řešení otázky zajištění servisu rozhodli pro cestu vypsání soutěže na externího poskytovatele full-service služeb s velice přísnými kritérii na jeho výběr, která nám byla zárukou, že službu bude plnit vysoce kvalifikovaný dodavatel, za něhož skupinu Škoda považujeme. Věřím, že se nám toto řešení v následujícím dvouletém období osvědčí a budeme v tomto režimu pokračovat i v letech následujících.“ říká František Stožický, ředitel Městské dopravy Teplice, p.o.

Leave a Reply

%d bloggers like this: