ČSAD Benešov pořizuje dvanáct kloubových Mercedesů pro oblast Mníšecka

ČSAD Benešov patřící do koncernu ICOM transport bude podle nových smluv se Středočeským krajem od 1. prosince 2024 zajišťovat autobusovou dopravu v oblasti Mníšecka, Vlašimska, Voticka a Sázavska.

Pro nově vysoutěženou oblast Mníšecka pořizuje dvanáct kloubových autobusů Mercedes-Benz Citaro C2 GÜ. Výbava nových autobusů již odpovídá Standardům kvality PID. Samozřejmostí je tak nejen celovozová klimatizace, ale například i rozšířený informační systém.

V uvedené oblasti bude dopravce spolupracovat se stávajícím dopravcem Martinem Uhrem. Podle organizátora dopravy bude ČSAD Benešov zajišťovat především provoz linek obsluhovaných kloubovými autobusy. Martin Uher své autobusy vypraví na méně vytížené linky v okolí Mníšku pod Brdy a Štěchovic.

Nový kloubový autobus Mercedes-Benz Citaro C2 GÜ si mohli prohlédnout návštěvníci letošního veletrhu Czechbus v pražských Letňanech
Mercedes-Benz Citaro C2 GÜ ve společnosti autobusu Setra S 515 LE dopravce UMBRELLA CITY LINES
Vysoutěžení dopravci v oblasti Mníšecka (zdroj. PID)

Napsat komentář

Zjistěte více z Dopraváček

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení