Praha a Středočeský kraj chystají revoluci na Posázavském Pacifiku. Do hry míří bateriové vlaky

Na ikonickou trať Posázavského Pacifiku mají po roce 2030 vyjet moderní bateriové vlaky. Hlavní město ve spolupráci se Středočeským krajem chystá otevřenou soutěž na nového dopravce.

Rada hlavního města už záměr posvětila. Definitivní slovo ale ještě padne na zastupitelstvu. Jisté je ovšem jedno. Stávající kontrakt s Českými drahami skončí v prosinci 2029 a nová kapitola se začne psát hned poté.

Bateriové jednotky BEMU tak zamíří na trať Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany a Dobříš. Nové vlaky nebudou sloužit jen Posázaví. O víkendech se počítá s jejich nasazením na plánované lince Praha – Kutná Hora město.

„Posázavský Pacifik je jednou z nejvytíženějších neelektrizovaných tratí v okolí Prahy, která je využívaná nejen pro každodenní dojížďku, ale hojně také pro rekreační účely obyvatel hlavního města. Cílem soutěže je nabídnout cestujícím moderní, komfortní a zároveň ekologický způsob dopravy, který odpovídá potřebám rozvíjející se metropole i jejích obyvatel,“ uvádí Jaromír Beránek, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy.

Zakázka vzniká jako společný projekt Prahy a Středočeského kraje. Hlavním zadavatelem je Praha.

Napsat komentář

Zjistěte více z Dopraváček

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení