OBRAZEM: Výroba nových hybridních jednotek pro zubačku v Tatrách je v plném proudu

Společnost ZSSK zveřejnila další fotografie nové hybridní ozubnicové jednotky na zubačku mezi Štrbou a Štrbským plesem. Celkem jich bude pořízeno pět. Nové jednotky budou moci jezdit na ozubnicové i na trati Tatranské elektrické železnice.

Jednotky budou vybaveny moderními bezpečnostními a informačními systémy, díky čemuž budou mít cestující k dispozici informace o trase a aktuální poloze vlaku či označení a směřování jednotlivých vozidel. Součástí bude kamerový systém a zařízení pro počítání cestujících. Samozřejmostí bude klimatizace, elektrické zásuvky či Wi-Fi připojení na internet a chybět nebude prostor na odkládání kol, lyží, snowboardů a kočárků. Ozubnicové jednotky budou mít bezbariérový vstup a vyčleněné prostory pro imobilní cestující.

Během probíhající sedmiměsíční výluky (od 6. 7. 2020 do 6. 2. 2021) cestující zatím využívají  náhradní autobusovou dopravu.

„Jsme si vědomi, že toto omezení způsobí návštěvníkům Tater komplikace, ale z dlouhodobého hlediska je tato oprava potřebná pro zajištění vyšší kapacity tratě a bezporuchového provozu našich nových švýcarských hybridních jednotek, které zde budeme postupně nasazovat,“ řekl Filip Hlubočky, předseda představenstva a generální ředitel ZSSK.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: ZSSK

Leave a Reply

%d bloggers like this: