Tramvaj T3 Coupé boduje, získala zlato v soutěži German Design Award 2021

Vyhlídková tramvaj T3 Coupé získala zlato v prestižní soutěži German Design Award 2021. Slavnostní předání ceny proběhne vzhledem k pandemii covid-19 v únoru 2021.

Cena German Design Award se uděluje za excelentní, komplexní a inovativní designový počin, který je zásadním obohacením celého odvětví. Pro T3 Coupé je to tak po loňském Red Dot Design Award už druhé významné mezinárodní ocenění.

T3 Coupé vytvořili ve spolupráci se studiem Anna Marešová designers během jednoho roku zaměstnanci Opravny tramvají Dopravního podniku hl. m. Prahy v pražské Hostivaři.

Tramvají T3 Coupé měli cestující možnost se poprvé svézt virtuálně během Designbloku 2017. Při následujícím jubilejním 20. ročníku Designbloku 2018 již návštěvníci spatřili tramvaj na vlastní oči a mohli využít okružní jízdy. Dnes je vůz T3 Coupé vypravován z vozovny Střešovice k vyhlídkovým jízdám. Kapacita vozidla je 31 cestujících

Designéři ze studia Anna Marešová designers se nejvíce inspirovali původní tramvají T3 designéra Františka Kardause, ale pro nápady chodili i do starších typů tramvají. Součástí interiéru je tak i bar, který vychází z pultu pro prodej jízdenek v tramvaji T1. Výraznou inspirací jsou i střešní okna, která vycházejí z československé autobusové legendy – vozu Škoda 706 RTO LUX.

Před dvěma lety jsme představili veřejnosti tramvaj T3 Coupé. Moc mě těší, že je o ni stále velký zájem. Během té doby získala hodně fanoušků a stále získává nové a nové. A tak mám samozřejmě velkou radost i z tohoto prestižního ocenění,“ řekla designérka Anna Marešová.

German Design Award je jedním z nejznámějších a nejrenomovanějších mezinárodních ocenění za design. Organizuje ji německá Rada pro design (Rat für Formgebung), která každoročně vyhledává, sleduje a oceňuje zásadní trendy v oboru a jedinečné počiny na poli produktového a komunikačního designu. Vítězné projekty podléhají přísným kritériím výběru. Její historie sahá do roku 1969, kdy byla poprvé udělena ocenění za design Spolkové republiky Německo v rámci soutěže Federal Award for Good Design. V roce 1992, a pak v roce 2006 se soutěž přejmenovala. Od roku 2012 ji známe pod aktuálním názvem German Design Award. Slavnostní předání ceny se uskuteční v únoru 2021.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: