Společnost SAD Prievidza pořídila nové autobusy Solaris, určeny jsou na linky MHD

Společnost SAD Prievidza pořídila pět nových nízkopodlažních autobusů Solaris Urbino 10,5, které budou nasazovány na linky městské hromadné dopravy v Prievidzi a Bojnicích.

Již v loňském roce pořídil dopravce tři vozidla stejného typu, jeden vůz pak ke konci roku 2018.

Tři autobusy Solaris pořízené v loňském roce

V prosinci roku 2018 společnost SAD Prievidza uspěla ve veřejné soutěži na 10 let obslužnosti MHD v Prievidzi a Bojnicích s možností prodloužení na dalších 5 let. Podmínkou tendru bylo, že autobusy nesmí být starší 16 let a průměrný věk autobusů nesmí překročit 10 let.

Důvodů na modernizaci autobusů je několik. Především je to plnění dohodnutých podmínek stanovených ve smlouvě ohledně obslužnosti městské hromadné dopravy, ze které vyplývá, že žádný autobus nesmí být starší než 16 let a průměrný věk flotily nemůže přesáhnout 10 let. Další důvod je, že již v minulém roce jsme obnovili flotilu třemi novými autobusy Solaris Urbino. Takto jsme měli možnost ověřit si jejich kvalitu přímo v praxi, to následně rozhodovalo o vybrané značce dalších nových autobusů,“  uvádí Michal Danko, generální ředitel SAD Prievidza.

Autobusy s automatickou převodovkou jsou vybaveny parkovacími senzory a kamerou, které řidič využívá při couvání. Cestující si mohou zpříjemnit jízdu využitím bezplatného Wi-Fi připojení k internetu a mají možnost si dobít drobnou elektroniku pomocí USB potů. Celková přepravní kapacita vozidla je 80 míst, přičemž 23 míst je určených k sezení

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: SAD Prievidza

Leave a Reply

%d bloggers like this: