Vánoční i tzv. PFková tramvaj vyjíždí v Brně již tento pátek

Vánoční tramvaj a i tzv. PFková tramvaj vyjedou do ulice města Brna v pátek 27. listopadu 2020. Retro T3 ve světelném kabátku vyjede letos pátým rokem a PFková třetím.

Retro tramvaj typu T3 bude stejně jako v předešlých letech ozdobena světelnými rámy, na kterých se mění vánoční motivy. V provozu bude od 27. listopadu do 27. prosince, vždy od 16 do 20 hodin.

I letos vyjede tzv. PFková tramvaj typu Anitra, kterou ozdobí vedle polepu s vánočním přáním i osvětlení. Tento vůz bude jezdit nejčastěji na lince číslo 4.

I provozu vánoční tramvaje se však dotknou drobné změny, její trasa se rozšíří na dva okruhy. „Tramvaj bude kroužit v 30minutovém intervalu na trase Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Nové sady – Šilingrovo náměstí – Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Malinovského náměstí – Česká,“ vysvětlil změnu generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Dopravní podnik letos ve vánoční stánek promění i svou prodejnu na Joštově ulici. Ke koupi zde bude kniha 150 let MHD v Brně, hra Brno Šalinou, čepice, šály i karty s novými motivy.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: