OBRAZEM: Ve Vejprnicích proběhl křest nových autobusů MAN Lion´s City

Dnes krátce po poledni proběhl ve Vejprnicích na Plzeňsku slavnostní křest nových autobusů MAN Lion´s City. Autobusy symbolicky pokřtili senátor, krajský zastupitel a starosta obce Vejprnice Ing. Mgr. Pavel Karpíšek, starosta obce Tlučná Mgr. Jan Opl, ředitel ČSAD autobusy Plzeň Václav Königsmark a Ing. Karel Tichánek z českého zastoupení německého výrobce MAN. Zúčastnili se i místostarostové obou obcí a další zástupci plzeňského ČSAD.

Zcela nové nízkopodlažní komfortní autobusy MAN Lion´s City budou příštích deset let vozit cestující na příměstských linkách mezi Plzní, Vejprnicemi a Tlučnou. Jde o celkem šest plně vybavených autobusů MAN. Čtyři z nich jsou dvanáctimetrové typu Lion’s City LE (Low Entry), dva velkokapacitní osmnáctimetrové kloubové Lion´s City 18C. Přičemž nová generace městského kloubového autobusu MAN Lion´s City 18C má v Česku svou premiéru, jedná se o vůbec první nasazení této exkluzivní novinky německého výrobce v České republice. Kratší z vozů má kapacitu 38 míst k sezení a 47 k stání, článkový autobus pojme 48 sedících a 105 k stání. Oba typy pak disponují místy pro kočárek a invalidní vozík.

Nové autobusy jsou vybaveny klimatizací, vnějšími i vnitřními ukazateli, naváděcí soustavou pro nevidomé, bezplatným Wi-Fi připojením k internetu pro cestující nebo USB zásuvkami pro dobití mobilních telefonů. Nechybí moderní odbavovací systém, díky kterému cestující mohou platit jízdné u řidiče v hotovosti, z čipové karty ČSAD autobusy Plzeň nebo Plzeňské karty, ale i prostřednictvím bezkontaktní bankovní karty.

Naprosto špičkové autobusy MAN Lion´s City nabídnou cestujícím větší pohodlí a vyšší komfort cestování,“ uvedl ředitel ČSAD autobusy Plzeň Václav Königsmark.

ČSAD autobusy Plzeň pro obce Vejprnice a Tlučná zajišťuje dopravní obslužnost na třech autobusových linkách na trase mezi Plzní, Vejprnicemi a Tlučnou. Jde konkrétně o linky 55 Plzeň-Vejprnice-Tlučná, 66 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice a noční linku N55 Nýřany-Tlučná-Vejprnice-Plzeň. V autobusech platí zvláštní tarif jízdného stanovený obcemi i předplatné Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK).

ČSAD autobusy Plzeň

Leave a Reply

%d bloggers like this: