V Plzeňském kraji spouští objednávání některých spojů na zavolání

Na málo vytížených spojích zavádí Plzeňský kraj od neděle 31. ledna 2021 spuštění systému spojů na zavolání. V jízdním řádu je u času spoje nebo času v zastávce označen symbolem telefonu. Bude se jednat převážně o dopolední nebo večerní spoje.

Zdroj: IDPK

Jak si lze takový spoj objednat (zdroj: IDPK):

Když potřebuji nastoupit v zastávce, ve které je čas odjezdu označen symbolem spoje na zavolání (nebo celý spoj), mohu to provést třemi způsoby:

Při objednání je vždy nutné uvést přesný název nástupní zastávky a dále znát datum a přibližný čas odjezdu. Telefonické objednávky na čísle 378 035 477 je možné provádět denně v době 6:00 – 18:00, nejdříve 48 hodin předem, nejpozději 30 minut před vyjetím spoje z výchozí zastávky daného spoje. Objednání spoje jedoucího mezi 18:00 a 6:00 následujícího dne a mimo pracovní dny je nutno objednat do 18:00 posledního předcházejícího pracovního dne.

Objednávky přes řidiče nebo přes webový formulář je možné objednávat nejdříve 48 hodin, nejpozději 30 minut před vyjetím spoje.

Jak objednám výstup v zastávce na zavolání (zdroj: IDPK):

Výstup v takové zastávce není třeba předem objednávat, pokud leží na spoji, který není celý na zavolání. Stačí na daném spoji nastoupit do vozidla a řidiči nahlásit výstupní zastávku, autobus do ní pak automaticky zajede.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: IDPK

Leave a Reply

%d bloggers like this: