RegioJet vypraví v létě opět vlaky do Chorvatska, pojedou nově také do Splitu

Společnost RegioJet se v letošním roce opět chystá provozovat vlakové spojení do Chorvatska. První spoj by měl na cestu vyrazit v pátek 28. května 2021 a pojede po nové trase: Praha – Brno – Bratislava – Budapešť – Záhřeb – Rijeka / Split. Návazné autobusové spoje pak ze stanic Rijeka, Split a Gračac obslouží všechny významné dovolenkové destinace na chorvatském pobřeží Jadranu – od Istrie až po Dubrovník. Novinkou pak budou návazné autobusové spoje do letovisek Kotor v Černé Hoře a Neum v Bosně a Hercegovině.

Ceny jízdenek budou začínat stejně jako loni na 590 Kč

RegioJet zahájí předprodej jízdenek již během února; kompletní ceny budou začínat stejně jako loni na 590 Kč za jednosměrnou jízdenku na sedačce a 790 Kč za jízdenku v lůžkovém kupé. Cestující budou mít k dispozici veškerý servis RegioJet.

Jsme rádi, že můžeme už nyní přivést lidi na pozitivní myšlenky spojené s létem a se skvělou letní dovolenou v Chorvatsku,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

V červnu a září pojedou spoje 3x týdně; v červenci a srpnu pak denně

Vlakové spoje budou mít podobný jízdní řád jako v loňském roce – s odjezdem odpoledne kolem 17.00 hodiny z Prahy a následně večer z Brna a Bratislavy. Do Rijeky přijedou na druhý den v brzkých dopoledních hodinách; do Splitu pak bude příjezd brzy odpoledne. V opačném směru budou odjíždět odpoledne ze Splitu a večer z Rijeky s příjezdem ráno druhý den do Bratislavy, Brna a Prahy.

V červnu a v září budou vlakové spoje jezdit 3x týdne s odjezdy z Prahy, Brna a Bratislavy v pátek, v neděli a v úterý a z Chorvatska v sobotu, pondělí a středu; v červenci a srpnu pak budou spoje jezdit v každém směru denně. Vlaková souprava bude sestavena ze spacích vozů a také z vozů se sedačkami. Díky nové trase nabídne RegioJet přes léto také úplně nové přímé vlakové spojení do Záhřebu; stejně jako z Budapešti do Chorvatska nebo Bratislavy.

Kapacita vlaku bude více než 650 cestujících

Celkem se počítá s pátnáctivozovou vlakovou soupravou s více než 650 místy pro cestující. Ve vlaku bude k dispozici servis RegioJet včetně snídaně zdarma v rámci ceny jízdenky, připojení k internetu, možnosti rezervace celého lůžkového kupé pro čtyři osoby za cenu tří, přeprava jízdních kol a další služby, které RegioJet nabízel ve svých vlacích do Chorvatska v loňském roce.

Na provozu vlaků bude i letos RegioJet spolupracovat s Chorvatskými železnicemi HŽ na území Chorvatska a na území Maďarska pak s Continental Railway Solution.

Vlaky RegioJet vyjely do Chorvatska poprvé v loňském roce. Celkem v obou směrech dohromady přepravily více než 60 tisíc cestujících a jejich provoz se stal symbolem loňské letní dovolenkové sezóny. Průměrná obsazenost spojů byla 90 %.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: RegioJet

2 komentáře: „RegioJet vypraví v létě opět vlaky do Chorvatska, pojedou nově také do Splitu

 • St 3. 2. 2021 (20:38)
  Permalink

  Tak nevím, jestli by se RegioJet neměl přejmenovat na CovidJet. Sorry, ale plánovat linku do zahraničí, která jezdí jen v sezóně ve chvíli, kdy netušíme, jak to se současnou pandemií, mi přijde krajně nezodpovědné.

  Reagovat
 • Ne 7. 2. 2021 (7:59)
  Permalink

  pandémia je len výmysel, netreba sa z nej vzrušovať a báť sa jej. V Bielorusku žiadna pandémia neexistuje – napríklad – ktohovie prečo. A demonštruujú proti Lukašenkovi furt, podľa oyebávok našich vládcov by mali byť už všetci nakazení a pokapať na uliciach od COVIDu, ale nedeje sa tak. Mne sa páči že Regiojet nepodľahol oblbovaniu nosatých zotročiteľov a poctivo si robí svoju prácu, tak, ako by sme konieckoncov mali všetci. A ak sa osamelý vlk bojí, nik predsa ho nenúti cpať sa do vlaku regiojetu, tak nech zalezie do svojej nory a nevystrkuje čumák, isto sa mu korona vyhne a prežije, ak neskape od hladu.

  Reagovat

Leave a Reply

%d bloggers like this: