České dráhy ruší některé spoje do Vídně a přidají vnitrostátní spoje kategorie EC

V souvislosti s aktuální epidemickou situací dojde od 8. února 2021 ke zrušení některých spojů railjet do Vídně. České dráhy místo toho obnoví další vnitrostátní spoje kategorie EC.

Po dohodě s Rakouskými spolkovými drahami (ÖBB) bude kvůli nižšímu počtu cestujících od 8. února do 25. března 2021 omezen provoz některých spojů railjet mezi Prahou a Vídní, České dráhy ale v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR od stejného data zajistí přepravu ve vnitrostátním úseku Praha – Brno / Břeclav spoji EC Metropolitan, které budou v tomto úseku naopak obnovené a pojedou v téměř plném počtu. Mezi Prahou a jižní Moravou tak ČD ve spolupráci s ministerstvem nadále zajistí dostatečnou nabídku spojů.

Pro cestující to znamená, že mezi Prahou, Brnem a Břeclaví budou upravené časy odjezdů dálkových vlaků. K omezení počtu spojů tak prakticky dochází jen v přeshraničním úseku mezi Břeclaví a Vídní, “ uvádí tisková mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Od 8. února budou obnovené v celé původní trase následující vlaky EC / IC Metropolitan:

Ve směru Praha – Brno – Břeclav – Bratislava – Budapešť: v celé trase pojedou vlaky EC 275 a 279 (Praha – Budapešť) a obnoven bude také vlak IC 575 (Praha – Břeclav). Doposud tyto vlaky nejezdily v úseku Praha hl.n. – Brno hl.n. / Břeclav.

Ve směru Budapešť – Bratislava – Břeclav – Brno – Praha: v celé trase Budapešť – Praha pojedou vlaky EC 274, 278 a 280. Aktuálně tyto vlaky nejezdí v úseku Břeclav / Brno hl.n. – Praha hl.n.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: ČD

Leave a Reply

%d bloggers like this: