Škoda Transtech vyrobí 23 tramvají pro Helsinky

Společnost Škoda Transtech Oy ze skupiny Škoda Transportation a Helsinki City Transport (HKL) uzavřely objednávku na 23 tramvají ForCity Smart Artic X54.

Helsinský dopravní podnik plánuje nasadit nové tramvaje na linkách do městských částí Yliskylä a Haakoninlahti. Tramvaje tak budou jezdit i po novém mostním systému Crown Bridges, jehož stavba by měla být dokončena v roce 2026.

V Helsinkách jezdí v současné době již 70 tramvají modelu X34, které předcházely typu ForCity Smart Artic X54.

Vozidla řady Artic jsou navržena pro náročné podmínky, aby odolala i našim severským povětrnostním podmínkám. ForCity Smart Artic X54 je moderní vysokorychlostní tramvaj, která je vhodná jak na tratě mezi městy, tak i přímo do centra,“ říká Juha Vierros, generální ředitel společnosti Škoda Transtech.

Tramvaje ForCity Smart Artic, které se postupně zavádějí od roku 2013, fungovaly z pohledu HKL velmi dobře a byli s nimi spokojeni i cestující. Nový typ X54 určený na Crown Bridges a linku lehké železnice 550 bude takovým velkým bratrem vozidla Artic X34, které jezdí v centru města. Oba typy jsou perfektně připraveny na výzvy naší železniční sítě a klimatu,“ říká Ville Lehmuskoski, generální ředitel HKL.

Dopraváček / Jiří Bastl, zdroj: TZ Škoda Transportation

Leave a Reply

%d bloggers like this: