Na cestující čeká o nadcházejícím víkendu výluka metra, přeruší se provoz mezi stanicemi Florenc a Ládví

Dopravní podnik hl. m. Prahy bude o nadcházejícím víkendu,  tj. od skončení provozu v pátek 12. února do neděle 14. února (23:00), vyměňovat dřevěné pražce za betonové a modernizovat zabezpečovací zařízení ve stanici Nádraží Holešovice. Provoz metra na trase C bude přerušen mezi stanicemi Florenc a Ládví. Po dobu výluky bude zavedena náhradní tramvajová doprava.

Stávající staniční zabezpečovací zařízení ve stanici Nádraží Holešovice bylo historicky první elektronické stavědlo, které DPP v metru instaloval. Bylo to v roce 2002. Do té doby se stavěla pouze reléová staniční a traťová zabezpečovací zařízení. Technologie stávajícího elektronického stavědla má 18 let, již neodpovídá současným požadavkům a potřebám provozu v pražském metru, a proto je potřebné ji zmodernizovat, upgradovat na novou verzi. S velkou nadsázkou lze v tomto případě udělat příměr k modernizaci hardware domácího počítače. Po modernizaci současného stavědla získáme nový systém, který bude na stejné technologické úrovni, jako poslední stavědla instalovaná na trase V. A v úseku Dejvická – Nemocnice Motol a bude tak odpovídat požadavkům 21. století,“ uvedl Milan Pecka, vedoucí Sdělovací a zabezpečovací jednotky DPP.

Jako náhradní doprava za metro jsou následující tramvajové linky:

  • Linka XC v trase Sídliště Ďáblice – Ládví – Kobylisy – Trojská – Nádraží Holešovice – Výstaviště Holešovice – Strossmayerovo náměstí – Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) – Těšnov – Florenc, odkud dále pokračuje jako linka číslo 24 směr Kobylisy.
  • Linka číslo 3 ve své pravidelné trase Březiněveská – Kobylisy – Bulovka – Palmovka – Invalidovna – Křižíkova – Florenc – Václavské náměstí – Karlovo náměstí – Nádraží Braník.
  • Linka číslo 24 zkrácená do trasy Březiněveská – Kobylisy – Bulovka – Palmovka – Invalidovna – Křižíkova – Florenc, odkud dále pokračuje jako linka XC směr Sídliště Ďáblice.

Změny v zastávkách tramvají

  • Zřizuje se v obou směrech zastávka Vltavská na předmostí Hlávkova mostu.

Změny v provozu autobusů

  • Linka číslo 140 je v úseku Palmovka – Prosek – Letňany – Fryčovická posílena.
ZdroJ: DPP

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: