RegioJet již zahájil prodej jízdenek na vlaky do Chorvatska, první chce vypravit 28. května

Společnost RegioJet již zahájila prodej jízdenek na vlaky do chorvatské Rijeky, Splitu a Záhřebu. Kromě Prahy a Brna budou zastavovat také v Břeclavi, Bratislavě a v Maďarsku v Györu a Budapešti.

Vlaky pojedou od 28. 5. do 27. 9. 2021. V červenci a v srpnu budou vypravovány denně, v červnu (květnu) a září 3x týdně.

Cestující zaplatí za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace a všech služeb – pro cestu ve voze se sedačkami na trase do Rijeky cenu od 590 Kč; za jízdenku ve spacím voze pak cenu od 790 Kč. Na trase do Splitu pak ceny začínají na 890 Kč za sedačku a na 1090 Kč za cestu ve spacím voze.

Vlakové spoje budou mít podobný jízdní řád jako v loňském roce – s odjezdem odpoledne v 16:46 hodin z Prahy a následně v 19.48 večer z Brna hl. n., ve 20.23 z Břeclavi a ve 21.17 z Bratislavy hl. st.

Do Rijeky přijedou na druhý den dopoledne v 10.13 hodin; do Splitu pak bude příjezd v 13.44 hodin odpoledne.

V opačném směru budou vlaky odjíždět v 15.51 ze Splitu a v 19:55 hodin večer z Rijeky s příjezdem ráno druhý den do Bratislavy (8:43), Břeclavi (9:34), Brna hl. n. (10.06) a Prahy hl. n. (v 13.12).

Zdroj: RegioJet

V červnu a v září budou vlakové spoje jezdit 3x týdne s odjezdy z Prahy, Brna a Bratislavy v pátek, v neděli a v úterý a z Chorvatska v sobotu, pondělí a středu; v červenci a srpnu pak budou spoje jezdit v každém směru denně. Vlaková souprava bude sestavena ze spacích vozů a také z vozů se sedačkami. Díky nové trase nabídne RegioJet přes léto také úplně nové přímé vlakové spojení do Záhřebu; stejně jako z Budapešti do Chorvatska nebo do Bratislavy.

„Celkem se počítá s pátnáctivozovou vlakovou soupravou s více než 650 místy pro cestující. Ve vlaku bude k dispozici servis RegioJet včetně kávy a vody zdarma, snídaně zdarma v rámci ceny jízdenky, připojení k internetu, možnosti rezervace celého lůžkového kupé pro čtyři osoby za cenu tří, přeprava jízdních kol a další služby, které RegioJet nabízel ve svých vlacích do Chorvatska v loňském roce,“ doplňuje tiskový mluvčí společnosti  Aleš Ondrůj.

Na provozu vlaků bude i letos RegioJet spolupracovat s Chorvatskými železnicemi HŽ na území Chorvatska a na území Maďarska pak s dopravcem Continental Railway Solution.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: RegioJet

Leave a Reply

%d bloggers like this: