v Moravské Třebové převzali nový vůz Scania pro svoz odpadu

Technické služby Moravská Třebová budou toto nové vozidlo Scania používat ke svozu odpadu nejen v desetitisícovém městě, ale také v okolních 14 obcích. Ročně najede okolo 19 tisíc kilometrů a odveze 2 300 tun odpadu.

Jedná se o vozidlo Scania s nízkou kabinou řady L, které je poháněno devítilitrovým vznětovým pětiválcem o výkonu 360 koní a s nástavbou od společnosti Hanes.

Tuto kabinu jsme si vybrali, protože výrazně usnadňuje posádce častý nástup do vozidla a potřebujeme mít místo pro řidiče a další 3 pracovníky. Kromě toho je kabina také velmi pohodlná, což posádka vozidla ocení při přejezdech mezi obcemi. Je z ní také velmi dobrý výhled,“ říká o výhodách nového vozidla jednatel Technických služeb Moravská Třebová Vítězslav Škrabal.

Další výhodou této nově pořízené techniky je možnost vážení odpadu přímo ve vozidle. „Dříve bylo docela jednoduché spočítat množství odpadu podle objemu popelnic, ale dnes mohou lidé používat i pytle s čárovým kódem. Množství se tak může lišit a proto je výhodou, když vozidlo před vjezdem do obce zaznamená hmotnost a to samé pak udělá na konci. Dostaneme tak přesný údaj, ze kterého se obcím vypočítávají náklady na svoz,“ říká Škrabal.

Zdroj: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: