RegioJet plánuje nový noční vlak na trase Praha – Berlín – Amsterdam – Brusel

RegioJet a holandská společnost European Sleeper plánují nový noční vlak na trase Praha – Berlín – Amsterdam – Brusel. Aktuálně probíhá zveřejnění záměru o spuštění nové mezinárodní linky směrem k regulátorům železniční dopravy v jednotlivých zemích a podávání žádostí o kapacity vlakových tras.

Nové spojení zahájí provoz v průběhu roku 2022. Bude se jednat o noční spoj, vyjíždějící v podvečerních hodinách z Prahy přes Drážďany a Berlín, do Amsterdamu a Bruselu, kde bude mít dopolední příjezd – ideální pro jednání například u evropských institucí. V opačném směru bude vlak odjíždět z Bruselu v podvečer přes Amsterdam do Berlína, Drážďan a Prahy, kam dorazí v ranních, respektive dopoledních hodinách na druhý dne,“ uvádí tiskový mluvčí společnosti RegioJet Ing. Aleš Ondrůj.

RegioJet a European Sleeper budou na provozu vlaků spolupracovat s dalšími dopravci, kteří v jednotlivých zemích zajistí provoz a také prodej jízdenek. Vlakové spoje by měly nabídnout místa jak na sedačkách, tak ve spacích kupé a plný servis RegioJet. Podle společnosti se stejně jako u dalších spojů počítá s politikou nejlepších cen za nejlepší služby.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: RegioJet

Leave a Reply

%d bloggers like this: