ÖBB spouští další noční spoj, tentokrát z Vídně do do Amsterdamu

Od 24. května si cestující do Amsterdamu mohou jako alternativu k letadlu vybrat i noční spoj rakouských drah. Ten je vypravován denně z Vídně i Innsbrucku.

Rakouský železniční dopravce ÖBB je jedním z největších evropských provozovatelů dálkových nočních vlaků a svou pozici stále posiluje díky novým nočním spojům. Nejnovějším spojením je podle slov ředitele ÖBB Andrease Matthä noční vlak do Amsterdamu. Cesta z Vídně do nizozemské metropole trvá čtrnáct hodin a je podle ÖBB ekologičtější variantou letecké dopravy.

Každý cestující, který dá přednost Nightjetu před letem do Amsterdamu, ušetří 350 kilogramů emisí CO2 za jednu cestu. Naše noční vlaky jsou alternativou k letům po Evropě a dopraví cestující bezpečně a bezstarostně do cíle,“ zdůraznil výhody nočního spoje do Amsterdamu Matthä. Komfortní cestování nabízí i lehátkové a lůžkové vozy, které lze zarezervovat i pro větší skupinu, která chce mít své soukromí. Vlakový sortiment navíc počítá s prodejem roušek a desinfekce.

Nový spoj uvedou rakouské dráhy už od příštího pondělí. Vedle Amsterdamu se nočním vlakem mohou cestující z Vídně dopravit např. do Bruselu, Curychu, Benátek, Říma, Utrechtu a od 18. června i do chorvatského Splitu.

Eurocomm-PR Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: