Ve Vídni se opět rozjíždí noční metro

Poprvé od 15. března 2020 se tento pátek znovu rozjede vídeňské noční metro. V nocích na soboty, neděle a před svátky bude opět jezdit v 15minutovém intervalu. Za více než deset let provozu svezly noční spoje 58 milionů cestujících.

V návaznosti na další uvolňování protiepidemických opatření v celém Rakousku rozhodl vídeňský magistrát o znovuzavedení nočního provozu podzemní dráhy. Napříč Rakouskem se totiž prodlouží otevírací hodiny gastronomie a dalších podniků, a hlavní město proto znovu zavede pravidelné noční spoje. Ty budou jezdit jako dřív, ve čtvrthodinovém intervalu vždy v nocích na soboty, neděle a před státními svátky. V provozu bude i náhradní tramvajová linka U2Z, která supluje modernizovaný úsek v centru metropole.

První noční vlaky vyjely ve Vídni 4. září 2010. Během přibližně deseti let – až do nucené pauzy – urazily večerní soupravy podle radnice na 670 000 kilometrů a přepravily kolem 58 milionů pasažérů. „Noční metro bylo před nástupem koronaviru pevnou a důležitou součástí vídeňského nočního života,“ okomentoval význam spojení vídeňský dopravní radní Peter Hanke.

Ve všech spojích platí až do 30. června povinný respirátor FFP2, od 1. července musí cestující ve stanicích i ve vozech nosit alespoň roušky.

Zdroj: Eurocomm-PR Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: