RegioJet rozšiřuje provoz vlaků do Chorvatska, od 1. července vyjedou denně

RegioJet rozšiřuje od 1. července provoz vlakových spojů do Chorvatska na každodenní frekvenci. Vlaky budou v červenci a srpnu jezdit denně namísto dosavadní frekvence 3x týdně.

Zájem o jízdenky do Chorvatska je obrovský. Je přibližně o 60 % vyšší než v loňském roce. Je to díky větší kapacitě, nabídce vícero destinací na jadranském pobřeží a rozšíření provozu do Splitu. Vidíme ale také poměrně velký počet cestujících z Maďarska a Slovenska a také poptávku chorvatských cestujících po cestách ve směru do České republiky či Maďarska – a to i z chorvatského hlavního města Záhřeb,“ uvádí tiskový mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace a všech služeb – pro cestu ve voze se sedačkami zaplatí cestující na trase do Rijeky cenu od 490 Kč; za jízdenku ve spacím voze pak cenu od 790 Kč. Na trase do Splitu pak ceny začínají na 890 Kč za sedačku a na 1090 Kč za cestu ve spacím voze.

Podle společnosti RegioJet přibližně 75 % cestujících nastupuje a vystupuje v České republice, 25 % pak dohromady na Slovensku a v Maďarsku. Přibližně 1/3 cestujících pak přestupuje ve Splitu, Rijece a Ogulinu na návazné autobusové spoje, které napojují na vlakové spoje RegioJet celé jadranské pobřeží – od Istrie na severu, až po Dubrovník na jihu Chorvatska a letoviska v zátoce Kotor v Černé Hoře.

Foto: RegioJet

RegioJet do Splitu vypravuje také každý pátek autobus s odjezdem z Prahy v pátek v 16.00, z Brna v 19.10 hodin a příjezdem do Splitu následující den v 9.30. Kromě Splitu zastavují autobusy RegioJet také v Šibeniku, Primoštenu a Trogiru. Zájem o toto spojení je také obrovský, v pátek jedou na spoji celkem tři autobusy (1+2 posilové).

Zdroj: RegioJet

Leave a Reply

%d bloggers like this: