Slovenská Arriva pořídila sedmnáct nových autobusů pro Trnavu, další budou následovat v roce 2026

Společnost SOR Libchavy se stala vítězem soutěže na dodání nových autobusů pro linky MHD v Trnavě. V nové desetileté smlouvě na provozování MHD ve městě se Arriva zavázala k nákupu nových vozů.

Modernizovat vozový park bude Arriva ve dvou etapách. Prvních sedmnáct nových autobusů SOR NB 12 za asi 3,5 milionu Eur již zasahuje do provozu, obdobný počet je plánován dodat v roce 2026. Nové Sorky tak nahradí původní SOR BN 12.

Vozidla jsou vybavena kamerovým systémem, informačními LCD panely, akustickým ohlašováním zastávek i Wifi připojením. Bohužel nové autobusy nebyly dodány s celovozovou klimatizací, ale pouze s klimatizací kabiny řidiče.

„Naše mezinárodní zkušenosti s poskytováním služeb v oblasti veřejné dopravy jsou zárukou spolehlivého a odpovědného partnera pro objednavatele veřejné dopravy. Cílem společnosti ARRIVA na Slovensku je poskytovat pro objednatele a cestující bezpečnou, moderní a udržitelnou službu v požadované kvalitě. Všechny tyto parametry zodpovědně zohledňujeme v našich cenových nabídkách a těší nás, že jsme uspěli i v této soutěži,“ řekl László Ivan, generální ředitel společností ARRIVA na Slovensku.

V Trnavě máme zkušenosti se zajišťováním veřejné dopravy, proto jsme rádi, že můžeme zodpovědně a spolehlivě pokračovat ve službě obyvatelům a návštěvníkům města. Nově zařazené autobusy, které od dnešního dne zajistí městskou veřejnou dopravu a nahradí starší, nevyhovující autobusy, jsou pohodlnější, modernější a mají i lepší parametry, pokud jde o emise vypouštěné do ovzduší, navíc jsou vybaveny kamerovým systémem pro zvýšení bezpečnosti cestujících i řidičů,“ doplnil Peter Němec, generální ředitel společnosti ARRIVA Trnava.

Vozidla najedou na třinácti linkách MHD v Trnavě více jak jeden milion kilometrů za rok.

Dopraváček / Martin Dufek, foto: Arriva Trnava

Leave a Reply

%d bloggers like this: