Společnost Cargounit objednává až 30 lokomotiv Vectron, první dvě budou dodány již v letošním roce

Společnost Cargounit, největší nezávislá leasingová společnost pro lokomotivy v Polsku, objednala až 30 vícesystémových elektrických interoperabilních lokomotiv Vectron MS od společnosti Siemens Mobility.

Rámcová smlouva zahrnuje dodávku deseti lokomotiv do konce roku 2023 a opci na dalších 20 lokomotiv do roku 2024, včetně údržby vozidel. První dvě lokomotivy budou dodány již v letošním roce. Orientace na vícesystémové lokomotivy dokládá (na rozdíl od vnitrostátního provozu v Polsku, na který postačují jednosystémové lokomotivy 3 kV) zaměření na mezistátní transevropskou dopravu. Provoz lokomotiv je plánován v Polsku, Německu, Rakousku, České republice, Slovensku, Maďarsku a Slovinsku, Chorvatsku a Srbsku, Nizozemsku a volitelně v Rumunsku a Bulharsku. Tomu odpovídá jejich vybavení pro napájecí systémy 1,5 kV, 3 kV, 15 kV a 25 kV. Leasingová společnost Cargouint již dříve objednala u společnosti Siemens Mobility šest lokomotiv Vectron, a to v letech 2018 a 2019. Do roku 2024 by se flotila lokomotiv Vectron společnosti Cargounit mohla rozrůst až na celkových 36 vozidel.

Objednané vícesystémové lokomotivy disponují jmenovitým trakčním výkonem 6,4 MW a nejvyšší provozní rychlostí 200 km/h. Jsou vybaveny požadovanými národními vlakovým zabezpečovacími systémy i jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS.

Máme radost z naší dosud největší zakázky na lokomotivy Vectron MS z Polska. Touto zakázkou společnost Cargounit investuje do jedné z nejmodernějších a zároveň nejekologičtějších a univerzálních lokomotiv na evropském trhu,” říká Albrecht Neumann, generální ředitel kolejových vozidel společnosti Siemens Mobility. “Díky své modulární konstrukci nabízejí lokomotivy provozovatelům maximální flexibilitu pro udržitelnou přeshraniční dopravu.”

“Strategie společnosti Cargounit je založena na dynamickém rozvoji prostřednictvím investic do moderních elektrických lokomotiv. Nákup lokomotiv Vectron MS, které jsou základem vícesystémových lokomotivních parků provozovaných předními národními i soukromými dopravci, dokonale zapadá do rozvojových plánů naší společnosti. Mezinárodní doprava, zejména v segmentu intermodální dopravy, je nejrychleji rostoucím segmentem trhu. Lokomotivy Vectron MS jsou osvědčenou a ceněnou platformou pro vícesystémové lokomotivy a jsou schváleny pro provoz v mnoha evropských zemích. Jedním z důležitých aspektů při výběru dodavatele vícesystémových lokomotiv byla schopnost rychle dodávat plně homologované lokomotivy, které splňují aktuální potřeby našich zákazníků,” uvedl Łukasz Boroń, prezident představenstva společnosti Cargounit.

Zdroj a úvodní foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: