POZVÁNKA: Oslavy výročí 85 let výroby trolejbusů a 80 let provozu trolejbusů v Plzni

První říjnový víkend si Plzeň připomene 85 let výroby trolejbusů a 80 let provozu trolejbusů. Akce se koná již tuto sobotu 2. října od 10.00 do 18.00 v areálu bývalé vozovny Cukrovarská – nyní DEPO2015 v Plzni (Presslova 14).

Na návštěvníky čekají provozní, historické i technologické vozy, výstava historie výroby i provozu trolejbusů v Plzni, chybět nebudou ani soutěže pro děti, občerstvení a další doprovodný program.

V průběhu celého dne budou připraveny i zajímavé přednášky. Zájemci se mohou těšit i na křest dvou nových publikací o plzeňských trolejbusech, které bude možné si na místě zakoupit.

V sobotu budou vypraveny tři speciální linky:

Okružní linka A, která bude obsluhována historickými trolejbusy 6Tr, 7Tr, 11T (všechny zapůjčené z Technického muzea v Brně), 15Tr a 21Tr ACI (zapůjčené ŠKODA BUS klubem).
Jízdné: základní 40 Kč, dítě do 15 let 20 Kč, rodinné jízdné 90 Kč
Okružní linka K mezi zastávkou U Radbuzy a vozovnou Karlov (včetně průjezdu vozovnou).
Jízdné: zdarma
Linka H, která zajistí spojení od Hlavního nádraží do DEPO2015.
Jízdné: zdarma

PMDP připravuje také tradiční večerní jízdu trolejbusového konvoje. Pro tuto jízdu je nezbytné zakoupení jízdenky přes Plzeňskou vstupenku. Trolejbusy vyjedou z odstavné plochy terminálu Hlavní nádraží a přes sídliště Bory zpět. Cena jízdenky je jednotná 80 Kč.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: PMDP a Škoda Transportation

Leave a Reply

%d bloggers like this: