Arriva vyhrála soutěž na zajištění autobusové dopravy v Bratislavském kraji po dobu 10 let

Společnost Arriva podepsala s představiteli kraje smlouvu na zajištění příměstské autobusové dopravy v Bratislavském samosprávném kraji po dobu 10 let. Zcela nové autobusy tvoří více než polovinu z těch, které 15. listopadu vyrazí na cesty v okolí Bratislavy.

ARRIVA nabídla v soutěži o zajištění veřejné autobusové dopravy v Bratislavském samosprávném kraji (BSK) nejlepší nabídku. Navzdory extrémně krátkému času je ARRIVA odhodlána udělat vše pro to, aby od 15. listopadu zajišťovala služby příměstské autobusové dopravy v BSK. ARRIVA má připraven dostatek autobusů a od 15. listopadu jich bude jezdit po kraji více jak 120 zcela nových,” potvrdil László Ivan, generální ředitel společnosti ARRIVA na Slovensku.

„Soutěž na nového dopravce byla bezpochyby největší a nejsložitější v historii Bratislavského samosprávného kraje. Nový dopravce bude muset po uplynutí přechodného období splnit technické a provozní standardy, které přinesou zákazníkům vyšší kvalitu cestování. Všechny autobusy budou klimatizované, nízkopodlažní a s bezplatným připojením na internet přes WiFi síť. Informace o trase linky budou zobrazovány na digitálních displejích umístěných zvenku i zevnitř vozidla a stanovuje se i maximální věk vozidel. Přibude hlášení pro nevidomé, modernější informační systém poskytující vyšší rozsah informací o trase a přestupech na lince. Chybět nebudou ani USB nabíječky na mobilní telefony,” prohlásil Juraj Droba, předseda Bratislavského samosprávného kraje.

V průběhu příštích dní uzavře společnost smlouvy s řidiči i dalšími zaměstnanci potřebnými pro zajištění plnohodnotné služby veřejné autobusové dopravy v kraji. „Práci u nás najde většina současných řidičů autobusů z BSK a předpokládáme, že budou pokračovat a jezdit na stejných linkách jako dosud. Je to dobré pro řidiče i cestující,“dodal László Ivan.

Novým i dosavadním řidičům, kteří budou vozit cestující v rámci BSK, nabízí Arriva trvalý pracovní poměr, základní hodinovou mzdu 6,10 euro na hodinu, k ní pohyblivou složku mzdy a příplatky. Garantuje řidičům příměstských linek BSK vyšší základní hodinovou mzdu než měli dosud – průměrná mzda řidičů tak dosáhne výšky nejméně 1 500 eur. 

Zdroj a foto: Arriva SK

Leave a Reply

%d bloggers like this: